Koncertas JOS MUZIKA. DIE MUSIK VON IHR

Gegužės 15 d. 18 val. Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“ kviečia į kamerinės muzikos koncertą JOS MUZIKA. DIE MUSIK VON IHR, kuriame skambės gražiausi lietuvių ir vokiečių moterų kompozitorių sukurti kūriniai. Muzikinio projekto sumanytojai ir įgyvendintojai – Lina Dambrauskaitė (sopranas) ir Justas Čeponis (fortepijonas).

Robertas Šumanas (Robert Schumann), Gustavas Maleris (Gustav Mahler), Feliksas Mendelsonas (Felix Mendelssohn) – melomanams puikiai pažįstamos vyrų kompozitorių pavardės. Šia koncertine programa siekiama atkreipti dėmesį į jų šešėlyje likusias, tačiau nuostabią muziką kūrusias sutuoktines – Klarą Šuman (Clara Schumann) (1819 – 1896) ir Almą Maler (Alma Mahler) (1879 – 1964) bei į vyresniąją Felikso Mendelsono seserį – Fani Mendelson (Fanny Mendelssohn) (1805 – 1847).

Klara Šuman buvo apdovanota ypatingu pianistės talentu. Jos kūryba išsiskyrė dideliu dėmesiu ne tik melodingai vokalinei linijai, bet ir ekspresyviai fortepijono partijai. Alma Maler buvo labai ryški ir aktyvi kultūrinio Vienos gyvenimo veikėja, įvairių menininkų mūza, rašytoja bei kompozitorė. Nepaisant to, kad jos noras ir siekis kurti buvo smarkiai ribojami vyro – Gustavo Malerio – Almos Maler kūrybinis palikimas niekuo nenusileidžia to meto žymiausiems kompozitoriams vyrams. Tiek Klarai Šuman, tiek ir Almai Maler teko kovoti ne tik su to meto visuomenės stereotipais, bet ir su dideliais iššūkiais artimoje aplinkoje.

Fani Mendelson kūrybos kelias, kitaip nei Klaros Šuman ir Almos Maler, buvo kiek kitoks – jos veiklą sutuoktinis ne tik palaikė, bet ir skatino. Nors jos kūrybinis palikimas ne toks populiarus kaip brolio Felikso, Fani kompozicijos – ne mažiau ryškios. 

Norėdami į programą įtraukti ir lietuvių kompozitorių muziką, atlikėjai atkreipė dėmesį į vieną iškiliausių lietuvių vokalinės muzikos kūrėjų – Zita Bružaitę, kurios postromantinis braižas ir dainos vokiečių kalba jiems pasirodė kaip organiška šios programos dalis.

„Muzikinio projekto idėja kilo pastebint moterų kompozitorių kūrybos, ypač kamerinės vokalinės muzikos, atlikimo trūkumą. Siekdami atkreipti dėmesį į ryškiausių lietuvių ir vokiečių kompozitorių kūrybinį palikimą ir skurdų reprezentavimą tiek Lietuvos, tiek pasaulio scenose, sudarėme šią programą, kurios tikslas – supažindinti ir praturtinti šiuolaikinio klausytojo akiratį“, – apie projektą pasakoja Lina Dambrauskaitė ir Justas Čeponis.

Koncerto programa:

Clara Schumann – „6 Lieder“
Clara Schumann – „Er ist gekommen in Sturm und Regen“
Clara Schumann – „Lorelei“

Alma Mahler – „Laue Sommernacht“
Alma Mahler – „Ich wandle unter Blumen“
Alma Mahler – „Die stille Stadt“
Alma Mahler – „In meines Vaters Garten“

Fanny Mendelssohn – „Frühling“
Fanny Mendelssohn – „Nachtwanderer“
Fanny Mendelssohn – „Suleika“

Zita Bružaitė – „Du bist mein“
Zita Bružaitė – „Ich sag, der Sommer“

Lauksime Jūsų gegužės 15 d. 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83, Šiauliai)!

Bilieto kaina: 10 / 5 €

Bilietų rezervacija mob. tel. +370 656 59 940 / +370 658 80 507

______________________________________________________________________________________________________________

TRUMPAI APIE ATLIKĖJUS:

Lina Dambrauskaitė – jaunosios kartos sopranas, sulaukusi pripažinimo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio teatruose bei koncertų salėse. Solistė dainavimo meno mokėsi pas Sigutę Stonytę, vėliau pakėlė sparnus į Londono ir Ciuricho teatrus.

Atlikėja koncertavo kartu su Lietuvos nacionaliniu ir valstybiniu simfoniniais orkestrais, Lietuvos kameriniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, dirbo su žymiausiais mūsų šalies dirigentais, dainavo Vokietijoje, Danijoje, Ispanijoje, Italijoje, Makedonijoje, Pietų Korėjoje.

Solistė nuolat kviečiama atlikti soprano partijas sakraliniuose ir simfoniniuose kūriniuose, yra koncertavusi su La Scintilla, The Dunedin Consort, City of Birmingham Symphony Orchestra, Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Liepojos simfoniniu orkestru.

2022-ųjų kovą Lina Dambrauskaitė buvo įvertinta Auksiniu scenos kryžiumi už Sofi vaidmenį R. Strausso operoje „Rožės kavalierius“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) ir Mari G. Donizetti operoje „Pulko duktė“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras).

Justas Čeponis – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro pianistas. 2010 – 2012 m. mokėsi chorinio dirigavimo ir fortepijono specialybių Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje. 2016 m. baigęs bakalauro kvalifikacinį laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje stažavosi Berlyno menų universitete pagal Erasmus mainų programą. 2018 m. Justas Čeponis įgijo magistro laipsnį Paryžiaus nacionalinėje muzikos ir šokio konservatorijoje.

Garsiausi scenos partneriai – operos solistai Asmik Grigorian, Olga Peretyatko, Vida Miknevičiūtė, Edgaras Montvidas, Modestas Sedlevičius. Justas Čeponis taip pat dirba su tokiais dirigentais kaip maestro Sesto Quatrini, Marcello Bufallini, Modestas Pitrėnas ir kt., bendradarbiauja su teatro ir operos režisiere Dalia Ibelhauptaite.

Pianistas grojo su Lietuvos kameriniu ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestrais, taip pat yra pasirodęs didžiosiose scenose Vokietijoje, Šveicarijoje, Rumunijoje, Graikijoje, Prancūzijoje ir kt. Nuolat dalyvauja meistriškumo kursuose, kuriuos veda geriausi pianistai, tokie kaip Petras Geniušas, Ksenija Knorre, Denis Pascal, Kevin Kenner ir kt.

 


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau