„Viešpatie, nejaugi neprašvis“

2017 m. kovo 10-ąją (penktadienį) – Justino Marcinkevičiaus gimtadienio dieną – 17 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) festivalio „Verbum musicale“ vakaras „Viešpatie, nejaugi neprašvis“. Justino Marcinkevičiaus eiles iš to paties pavadinimo rinkinio (rinktinės sudarytojas Arnas Ališauskas) skaitys teatro ir kino aktorius Andrius Bialobžeskis, muzikuos Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro smuikininkė Rasa Vosyliūtė.

A. Bialobžeskį būtų galima laikyti vos ne poezijos skaitymo veteranu – šiemet suėjo dvidešimt metų, kai jis scenoje skaito eiles: „niekaip nesutikčiau, kad dabar poezijos žmonėms nereikia. Kiek tik teko rengti poezijos skaitymus, į juos visuomet suplūsta daug žmonių. Visada ieškau ryšio su klausytojais. Įprastai man sekasi jį surasti“.

R. Vosyliūtė griežė pasauliniame jaunimo orkestre „Jaunesses Musicales“, G. Kremerio vadovaujamame kameriniame orkestre „Kremerata Baltia“. Kaip solistė debiutavo 1995 m. su J. Aleksos diriguojamu tarptautiniu Baltijos šalių jaunimo orkestru.

2001 m. Rasa Vosyliūtė ir kiti buvę Raimondo Katiliaus studentai susibūrė į smuikininkų kvartetą, įkūrė ir styginių kvartetą „Fabula rasa“.

Ji yra koncertavusi su Lietuvos ir Estijos nacionaliniais simfoniniais, LMTA, Lietuvos, Šv. Kristoforo, Klaipėdos, Talino bei Reino krašto – Pfaleo (Vokietija) jaunimo kameriniais orkestrais.

„Laiptų galerija“, vakaro „Viešpatie, nejaugi neprašvis“ organizatoriai, kartu su dalyviais – teatro ir kino aktoriumi Andriumi Bialobžeskiu ir smuikininke Rasa Vosyliūte – šventai tiki, jog šis renginys prisidės prie to, „kad atkristų beverčių šnekalų luobai; kad įvardyta praeitis, tegu ir labai nemaloni, netaptų pagrindu minios teismui; kad apskritai poeto vardą ir kūrybą suptų ne advokatai ir prokurorai, o skaitytojai. Ir kad koks nors 2016 (2017)-ųjų pradinukas, paklaustas kas yra Justinas Marcinkevičius, be dviprasmybių ir pasitikėdamas savo žiniomis atsakytų: „Justinas Marcinkevičius yra poetas“ (Arnas Ališauskas).

Renginys skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Bilieto kaina: 5 Eur / 2,50 Eur
Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau