Moksleivių esė leidinio „Jau niekas tavęs taip giliai nemylės…“ pristatymas

Šių metų balandžio 2 d. (antradienį) 16 valandą „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83), minint tarptautinę vaikiškos knygos dieną, pristatoma Šiaulių krašto jaunuolių esė knygelė „Jau niekas tavęs taip giliai nemylės…“.

„Laiptų galerija“ kasmet rengiamame festivalyje „Literatūrinis žiemkelis“ 2012 metais pakvietė 8 – 12 klasių moksleivius paminėti vieno iškiliausių lietuvių poeto Maironio 150-metį ir literatūriniu žodžiu pranešti apie savo jausmą Tėvynei. Esė konkurse „Jau niekas tavęs taip giliai nemylės…“ dalyvavo daugiau nei 50 moksleivių iš Šiaulių miesto ir regiono – Kuršėnų, Žagarės, Radviliškio, Joniškio, Vaiguvos, iš kurių buvo atrinkta 15 geriausių darbų, kurie 2013 m. kovą ir sugulė į knygelę „Jau niekas tavęs taip giliai nemylės…“.

Skaitant moksleivių esė, kyla klausimas, ar 150 metų negrąžinamai pakeitė tėvų namų, pasididžiavimo ir Tėvynės garbės sampratą? Džiugu, kad Šiaulių krašto jauni žmonės su meile ir pagarba rašo apie savo gimtinę – miestą, miestelį ar kaimą, keliauja per Lietuvą, gidu pasirinkę Maironį…

Knygelę subtiliai papildo 14-os Šiaulių dailės mokyklos moksleivių sukurti grafikos darbai (mokytoja Gitana Kaltanienė). Leidinio „Jau niekas tavęs taip giliai nemylės…“ redaktoriai – Šiaulių miesto gimnazijų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai – Vytautas Šalavėjus, Vida Marcišauskaitė, Rimvydas Sruogis, leidėjas – Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“.

Renginyje dalyvaus esė autoriai, jų mokytojai, redaktoriai, dailės mokyklos moksleiviai, sukūrę leidiniui grafikos darbus; Ričardo Mikutavičiaus ir Justino Marcinkevičiaus tekstus apie Tėvynę skaitys Šiaulių dramos teatro aktorė Monika Šaltytė.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau