„Žemaitė šiandien ir vakar – vaizdai ir nutylėjimai…“

Šių metų rugsėjo 30 d. (trečiadienį) 18 valandą „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) literatūrinių skaitymų vakaras „Žemaitė šiandien ir vakar – vaizdai ir nutylėjimai…“. Žemaitę ir Povilą Višinskį įkūnys Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai. Šiandien –Inga Norkutė ir Aurimas Žvinys, vakar – Nijolė Mirončikaitė.

Ruošdami Žemaitės jubiliejui (šiemet sukanka 170 metų, kai gimė rašytoja Julija Beniuševičiūtė – Žymantienė – Žemaitė) kartu su Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriais norime sulaužyti Žemaitės – „bobos su skarele“ – stereotipą („Tokia baudžiavinė literatūra išnyks, kai suvoksime, kad, jei savo, deja, neturime, nereikia versti vaikų skaityti bobos su skarele“ (Algis Ramanauskas-Greitai ). „O Algis Ramanauskas skaitė Bairono „Manfredą“, kaip Žemaitė?!“, – iššūkį priėmė Nijolė Mirončikaitė. Aktoriai kartu su visais atėjusiais į renginį klaus ir bandys atsakyti – ar suprantama Žemaitė – „boba su skarele“, ar sąvokos „myliu“, „tikiu“, „gerbiu“ ir po 170 metų turi tą pačią reikšmę?

Tikime, kad ne tik „Marčios“, „Petro Kurmelio“, apie kuriuos A. Ramanauskas – Greitai sakė: „„Marti“, „Petras Kurmelis“ ir kiti Žemaitės tekstai yra ne daugiau negu eilinio tinklaraštininko užrašai apie nieką“, vakaro dalyviai po „Literatūrinio žiemkelio“ renginio ieškos bibliotekose, draugų ar pažįstamų namuose, kad pažintų, pajaustų, pamiltų Žemaitę – moterį, lietuvę, rašytoją…
Laukiame Jūsų naujų atradimų vakare „Žemaitė šiandien ir vakar – vaizdai ir nutylėjimai“ rugsėjo 30 d. 18 val. „Laiptų galerijoje“.

Bilieto kaina: 4,34 Eur/1,45 Eur

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau