2-ąjį tarptautinį Josepho Achrono vardo muzikos festivalį uždarė įspūdingas koncertas „Vienos klezmeriai“

Rugsėjo 28-osios vakarą didžiulė minia „Laiptų galerijos“ lankytojų traukė į Valstybinį Šiaulių dramos teatrą, kuriame įvyko grandiozinis 2-ojo tarptautinio Josepho Achrono vardo muzikos festivalio uždarymas.

Josepho Achrono festivalis garsiai durimis trinktelėjo žiūrovams dovanodamas išskirtinį koncertą „Vienos klezmeriai“. Šventinio vakaro metu skambėjo gražiausios Rytų Europos žydų muzikinės melodijos, kurias atliko pirmąkart Šiauliuose viešintys keturi aukščiausios klasės menininkai – ROMAN GRINBERG KLEZMER SWING QUARTET:

Roman Grinberg (fortepijonas, vokalas, moderacija)

Sasha Danilov (klarnetas)

Peter Strutzenberger (kontrabosas)

Wolfgang Rainer (perkusija)

Klezmerių muzika – instrumentinė žydų liaudies muzika, pasižyminti stipriu energijos ir emocijos užtaisu bei atspindinti žydų tautos likimą. Klezmerių kūriniams būdingas ekspresyvus atlikimas – staigus tempo greitėjimas arba lėtėjimas, nelaukti improvizacijos intarpai.

Didžioji dalis klezmerių muzikos skirta šokiams, o tematika dažniausiai sukasi apie nelaimingą, vienpusę meilę. Būtent tai ir atsispindėjo šventinio vakaro metu – klausytojai turėjo galimybę pasiklausyti tiek nuotaikingų, humoro gaidele alsuojančių, tiek ir svajingų, lyriškų, dramatiškų kūrinių.

„Roman Grinberg Klezmer Swing Quartet“ išsiskiria tuo, kad jų atliekama žydų muzika papildoma naujomis aranžuotėmis, tačiau viskas, ką jie dainuoja ir groja yra susieta su senąja tradicija. Tokiu būdu sukuriama nauja autentiška žydų muzika. Dabartinėje kvarteto programoje senosios ir naujosios jidiš dainos bei klezmerių melodijos susilieja į nepakartojamą džiazo skambesį.

Šventinio vakaro lankytojai liko sužavėti tiek išskirtine muzika, tiek ir charizmatiškais atlikėjais, kurie stebino ne tik savo kūriniais, bet ir įdomiais pasakojimais. Po koncerto Valstybinio Šiaulių dramos teatro Didžiojoje salėje nuvilnijo aplodismentų jūra.

2-asis tarptautinis Josepho Achrono vardo muzikos festivalis lankytojams iš viso dovanojo net 8 koncertus. Šiemet prasiplėtė ir jo geografija – pasiklausyti profesionaliosios muzikos „Laiptų galerijos“ lankytojai turėjo galimybę ne tik Šiauliuose, bet ir Pakruojyje, Joniškyje, Joniškėlyje.

 

Festivalio meno vadovai: Dalia Dėdinskaitė, Gleb Pyšniak

Festivalio direktorė: Janina Ališauskienė

Festivalio organizatoriai: VšĮ Ars Lituanica, „Laiptų galerija“

Festivalio partneriai: Lietuvos nacionalinė filharmonija, LRT Klasika

Festivalio viešbutis: St. PALACE Hotel

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau