Kovo 11-ąją pasitinkant – žymių muzikantų tapybos paroda

Nepamirštamas laikas, kai laisvės troškimo įkvėpta „Roko maršų“ banga ritosi per Lietuvą. Kelias į Kovo 11-ąją, į Laisvės šventę buvo paženklintas jaunystės veržlumu ir nusivylimais, padarė milžinišką įtaką asmenybių brandai ir kūrybai. „1988-aisiais vežėme Trispalvę per visą šalį. Buvome tie, kurie troško laisvės. Tai yra mūsų pamatas, mūsų esmė“, – teigia Saulius Urbonavičius-Samas. Ruošiantis švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą vasario 29 d. Šiaulių miesto kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaryta žymių muzikantų Sauliaus Urbonavičiaus-Samo ir Ginto Banio tapybos paroda „Rokas su teptukais II“. Ją pristatė Ričardas Jakutis ir Kornelijus Užuotas.

Abu autoriai išsaugoję ryšius su Šiauliais

Saulius Urbonavičius-SAMAS daugeliui žinomas kaip populiariausių TV projektų prodiuseris, o dar svarbiau – Šiaulių roko scenos širdis, grupės „BIX“ įkūrėjas ir lyderis. Jis 1982–1988 metais studijavo tuometinio Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultete, o 2022 m. VU įgijo dailės magistro laipsnį. Ketvirtame kurse jau buvo surengęs pirmas parodas Šiaulių bibliotekoje ir Panevėžio parodų rūmuose. Vieni barė, kiti pranašavo didelio dailininko ateitį. Bet užvaldė muzika…

Parodoje pristatomi jaunatvišku maksimalizmu dvelkiantys paveikslai, sukurti 1985–1991 m. K. Užuoto teigimu, Sauliaus Urbonavičiaus tapyba atspindi to laikmečio Šiaulių dailės fakulteto lygį, jaunimo nuotaikas, norą išsiveržti iš realybės, atitrūkti nuo standartų. Maištinga dvasia prasiveržia fantasmagoriškais siužetais, ironija, netikėtais spalvų deriniais. Siurrealistinis piešinys puikus. Koloritas meistriškai suvaldytas, darbai atlikti solidžia tapybos maniera. R. Jakutis kai kuriuose vaizduose pastebėjo panašios ironijos kaip R. Sližio, Š. Saukos, M. Skudučio.

Gintas Banys – grupės „Pelenai“ įkūrėjas, bosistas, dainų autorius. Jis augo Šiauliuose, mokėsi dailės mokykloje, „Laiptų galerijoje“ jo tapyba eksponuota prieš 8 metus. Pasak Kornelijaus Užuoto, stebina meistriškas kokteilis iš pop arto, siurrealizmo, fovizmo. Akį patraukia stilizuotas dekoratyvumas, ryškios spalvos, asimetrinė kompozicija. Dailininkas gražiai apskaičiuoja santykį tarp spalvų. Stebėtinai taiklus spalvos taško dydis, jo švytėjimas. R. Jakutis kalbėjo, kad G. Banio paveikslai žavi realistinės tapybos ir fantazijos sinteze, kuri primena sapno pasaulį. Egzotiško tipažo moterys, ryškūs psichologiniai portretai, nutrūkę ryšiai su realybe, simbolių ir metaforų dėlionė sukuria intrigą.

Žodis – ne žvirblis…

Saulius Urbonavičius prisipažino, kad malonu sugrįžti į Šiaulius, kur subrendo kaip asmenybė, kur prasidėjo menininko kelias. Jis negalvoja, kad visam laikui atsitraukė nuo tapybos.

Paroda „Rokas su teptukais“ padeda prisiminti, kuo tada kvėpavome, iš kokių minčių išsirutuliojo muzika. Tuose darbuose užfiksuotas laikas, mintys, jausmai. Džiugu, kad jie kažkaip išliko. Dabar pasaulis nežmoniškai atviras, jame tiek judėjimo, triukšmo, kaitos… O tapyba yra menas ir amatas, reikalauja tylos, išeiti į savo pasaulį, užsidaryti. Vis nėra laiko. Bet jau pagalvojau, pasistačiau baltą drobę. Pasižadu viešai ir bus puiku – „atvarom“ po 4 metų vasario 29!” – išsprūdo Samui.

Gintas linktelėjo, o salė šį pažadą užfiksavo plojimais.

Teks atvažiuoti.

Gausiai susirinkusius žiūrovus adžiugino Gintauto Gascevičiaus-Ginc muzikinis performansas, Arijaus Ivaškevičiaus fortepijoninės improvizacijos.

Paroda Šiaulių miesto kultūros centre „Laiptų galerija“ veiks iki kovo 19 dienos.

Teresė Hokienė

Dariaus Ančerevičiaus nuotr.

1.Parodos atidarymas.

2. Gintas Banys, Kristina Alseikė, Saulius Urbonavičius-Samas.

3. Samo „ Angelas“.

4. G. Banio kūriniai.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau