„Laiptų galerija“ į savus Namus grįžo su tarptautinio dailės festivalio „Šiaulių Monmartro Respublika’23“ plenero „Juoda-balta ir kitos spalvos“ parodos ir katalogo pristatymu

Spalio 26 dieną „Laiptų galerija“ galiausiai ir vėl pravėrė duris lankytojams. Po remonto darbų galerija subūrė dailininkus ir plačiąją visuomenę atnaujintose patalpose. Čia įvyko tarptautinio dailės festivalio „Šiaulių Monmartro Respublika’23“ baigiamasis renginys – plenero „Juoda-balta ir kitos spalvos“ parodos ir katalogo pristatymas.

Šventinį vakarą atidarė aktorių Monikos Šaltytės ir Juozo Bindoko duetas, kurie teatralizuotai skaitė prancūzų ir šiauliečių autorių eilės. Tuo pat metu susirinkusieji į renginį lydimi lyriškos saksofono muzikos (Gediminas Brūzga), turėjo galimybę apžiūrėti plenero metu dailininkų sukurtus darbus, kurių ekspozicijoje – net penkios dešimtys.

Parodos pristatymo metu įžvalgomis apie meno kūrinius dalijosi menotyrininkė dr. Dalia Karatajienė. Ji atkreipė dėmesį, kad nors stilistiniu aspektu visus skirtingų autorių darbus jungia šaukinys „Juoda-balta ir kitos spalvos“, dramatiškas juodos ir baltos spalvos kontrastas netapo absoliučiai vyraujančiu deriniu, o patys kūriniai netapo vienodi. Priešingai – menininkai atskleidė jų vaizdinei raškai būdingą unikalumą bei kūrybiškumą.

Plenero „Juoda-balta ir kitos spalvos“ dailės darbai, kaip ir kasmet, nugulė į katalogą. Šventinio vakaro metu jis pristatytas ir „Laiptų galerijos“ lankytojams. Kataloge įamžinti meno kūriniai bei pačių autorių mintys apie kūrybą, užfiksuotos dar tik prasidėjus plenero įkarščiui. Viena jo dalyvių, dailininkė iš Nyderlandų, Jofke van Loon, atskleidžia: „Man svarbu emocija. Jausenas perteikiu vaizdais, spalvomis. Dirbu su aklaisiais, turiu metodiką, kuri įgalina juos pajusti spalvą“. Vilnietė Lilija Puipienė, kalbėdama apie savo kūrybos procesą, pasakoja: „Kūryba man kitokio sąmoningumo būsena, slenkstis tarp buities ir būties, apčiuopiamo ir efemeriško, materijos ir idėjos ar fikcijos. Tapybos media „sulydo“ sąmonės srauto epizodus, fragmento poetiką, polinkį į paradoksus“.

Renginio metu „Laiptų galerijos“ lankytojai, vedini ore tvyrančios kūrybinės auros, analizavo dailininkų darbus, stebėjosi jų skleidžiamomis įvairiausiomis emocijomis. Dailininkai dalijosi įspūdžiais ir patirtimi bei kūrybiniais planais būsimiems plenerams. Visi džiaugėsi sugrįžę į savus Namus. Ten, kur „laiptai“ veda aukštyn į meną, kūrybą, kultūrą.

Paroda bus eksponuojama iki lapkričio 30 d.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau