„Laiptų galerijoje“ atidaryta sakralumu alsuojanti tapytojos Eglės Velaniškytės darbų paroda „Aš ateinu“

Sausio 12-osios pavakarę „Laiptų galerijoje“ atidaryta vienos ryškiausių Lietuvos menininkių – tapytojos Eglės Velaniškytės asmeninė paroda „Aš ateinu“.

Šiauliečių pažintis su autore įvyko dar prieš porą metų: 2022 metų pradžioje tapytoja „Laiptų galerijoje“ pristatė savo personalinę parodą „Puota maro metu“. „Mano pažintis su „Laiptų galerija“ įvyko prieš dvejus metus. Vos peržengusi galerijos slenkstį supratau, kad čia tvyro tikroji meno dvasia, todėl niekada neabejojau, kad ir vėl sugrįšiu. Sugrįžau“ – apie pasirinkimą savo darbus ir vėl eksponuoti „Laiptų galerijoje“ pasakojo Eglė Velaniškytė.

„Puota maro metu“ išsiskyrė kiek šokiruojančiomis formomis – nuogo kūno kultu, skeletais, įprasminančiais žmogaus būvį. Dabartinė tapytojos paroda – kur kas subtilesnė. Joje atskleidžiama ne tik būties prasmė, bet ir tikėjimo paslaptys.

Įdomu tai, kad nors Eglė Velaniškytė yra nutapiusi daugybę šventųjų paveikslų, ji niekada taip ir nesiryžo nutapyti Kristaus. Visgi prieš keletą metų autorė pajuto, kad galiausiai tam atėjo laikas. „Ryžtui nutapyti Kristų prireikė daug laiko. Jis atėjo tik su šia paroda. Negaliu paaiškinti, kaip gimė Kristaus veido tipažas – tiesiog tapiau tai, ką tuo metu jaučiau. Galbūt jis ne toks, kokį jį įsivaizduoja kiti. Tačiau aš Kristų matau būtent taip“ – mintimis dalijosi Eglė Velaniškytė.

Simboliška, kad su Kristaus gimimu drobėje, kilo ir pačios parodos pavadinimas „Aš ateinu“ – KRISTUS ATEINA. Jo atvaizdą galimą įžvelgti kone visuose eksponuojamuose paveiksluose, kurių šįkart – beveik penkios dešimtys.

Parodą pristačiusi menotyrininkė dr. Dalia Karatajienė išskyrė darbų koloristiką, sodrias žemiškas spalvas bei jų švytėjimo pojūtį. Tuo tarpu kalbėdama apie tematiką ir emocinį foną, ji nedaugžodžiavo: „Stipru. Tai yra tikrai stipru“.

Eglės Velaniškytės kūrybos gerbėjai parodą „Aš ateinu“ kviečiami aplankyti iki vasario 3 d.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau