„Laiptų galerijoje“ – jubiliejinė Vytauto Tomaševičiaus tapybos darbų paroda „Ramybė viesulo aky“

Gruodžio 14 d. „Laiptų galerijoje“ pristatyta 25-oji asmeninė tapytojo Vytauto Tomaševičiaus darbų paroda „Ramybė viesulo aky“, išsiskirianti spalvų žaismu bei lengva ironija.

Kurdamas naujausius savo darbus menininkas įkvėpimo sėmėsi iš tarpukario Lietuvos diplomato Oskaro Milašiaus (1877-1939) poezijos ir regėjimų bei iš pastaraisiais metais aplink siaučiančių įvykių viesulų. Intymusis gyvenimas ir dabartinė geopolitinė situacija autoriaus kūriniuose tampa dviem pagrindiniais poliais, aplink kuriuos sukasi šiandieninės kasdienybės sūkuriai.

Parodos atidarymo metu „Laiptų galerijos“ lankytojus stebino kiek netikėti menininko kūrybiniai sprendimai. Darbuose įamžinti ir žymūs pasaulio politiniai veikėjai, ir vaizdai iš mūsų nūdienos, papildyti įdomiomis detalėmis.

Nuostabą kelia ne tik įamžinti vaizdiniai, bet ir darbų pavadinimai, kurie ir šokiruoja, ir verčia susimąstyti. „Lengvai psichodelinis peizažas arba kultūrininkų mitingas prie Seimo rūmų“, „Šuo, kuris prisiminė Charles Bukowski“, „Franc Bacon stebi kiaulę, iš kurios bus padaryta šoninė“ – tik nedidelė dalis eksponuojamos parodos lobyno.

„Tai mano bandymas išlikti savimi, kad ir kas vyktų aplink“ apie savo kūrybinius sprendimus pasakoja autorius. Parodą pristačiusi menotyrininkė dr. Dalia Karatajienė neslėpė susižavėjimo tiek visa Vytauto Tomaševičiaus kūryba, tiek ir jubiliejine paroda. Kalbėdama apie ją menotyrininkė sakė: „Paroda, iš kurios nesinori išeiti“.

Išeiti iš parodos, panašu, nesinorėjo ir lankytojams, kurie dar ilgai tyrinėjo menininko darbus bei su pačiu autoriumi diskutavo apie kūrybinius sumanymus, jų perteikimą.

„Laiptų galerijoje“ Vytauto Tomaševičiaus paroda „Ramybė viesulo aky“ bus eksponuojama iki 2024 m. sausio 6 d. Kviečiame apsilankyti!


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau