„Laiptų galerijoje“ – latvių dailininkės Elgos Grynvaldės debiutas Lietuvoje

 

Latvijos nepriklausomybės dienos išvakarėse „Laiptų galerijoje“ nusidriekė įvairiausių spalvų bei atspalvių meno labirintas. Čia pirmą kartą (!) mūsų šalyje surengta asmeninė latvių dailininkės Elgos Grynvaldės (Elga Grīnvalde) tapybos darbų paroda LABIRINTAS.

Į parodos atidarymo iškilmes atvykę profesionalaus meno gerbėjai liko nustebinti išskirtinio dailininkės talento. Jos darbuose dominuoja tonų gausa, spalvos skaidrios. Nors visuose juose vyrauja abstrakcija, žvelgiant į didelio formato kūrinius, nejučia atsiveria autorės kūrybos bei vidinio pasaulio paslaptys.

„Laiptų galerijoje“ eksponuojamą 18-os paveikslų kolekciją sudaro specialiai šiai parodai atrinkti geriausi pastarųjų penkerių metų autorės darbai. Elga Grinvaldė, kalbėdama apie šią parodą, sako: „Gyvenimo įvykius galima palyginti su labirintų įveikimu per laiką ir erdvę, kuriame turime galimybę keliauti, ir kiekviename posūkyje mums atsiveria naujos galimybės keisti savo gyvenimo kelią. Tapyba man – tai asmeninė meditacija su savimi. Tai vieta, kur šiuo metu randu emocinę pusiausvyrą, tai mano pasirinkimas šiame labirinte“.

Elgos Grynvalės parodą pristatęs prof. Ričardas Garbačiauskas pasveikino autorę su puikiu asmeniniu debiutu Lietuvoje ir linkėjo sėkmės kūrybiniame kelyje. Muzikine staigmena latvių dailininkei tapo „Laiptų galerijos“ folkloro ansamblio „Salduvė“ pasirodymas, kurie pasidabinę tautiniais kostiumais dovanojo gražiausias lietuviškas dainas, tokiu būdu ne tik pagerbdami parodos autorę, bet ir Latvijos nepriklausomybės dienos proga įprasmindami lietuvių ir latvių vienybę.

Trumpai apie autorę:

Elga Grynvaldė gimė 1966 metais Valkos mieste, Latvijoje. Gana anksti pradėjo dalyvauti dailės parodose. 2000 metais ji baigė Latvijos dailės akademiją, kur lankė profesoriaus Uno Danilevskio studiją ir įgijo dailės magistro laipsnį. Nuo 2003 metų Elga Grynvaldė yra Latvijos dailininkų sąjungos narė. Menininkė kuria ne tik tapybos darbus, bet ir meno kūrinius iš stiklo. Elga Grynvaldė dalyvauja įvairiuose projektuose kaip meno dėstytoja, yra įvairiausių parodų kuratorė ir organizatorė.

Pirmoji Elgos Grynvaldės asmeninė paroda pristatyta 1996 m. Valkos kultūros namuose.

Kitos svarbiausios asmeninės parodos:

2001: „Siena“ („Siena“), Unibanko Agenskalno filialas, Ryga, Latvija
2004: „Šviesa Šešėlis Bliuzas“ („Gaisma Ēna Blūzs“), Agijos Sūnos (Agija Sūna) meno galerija,
Ryga, Latvija
2014: „Sakralinis prisilietimas“ („Sakrālais pieskāriens”), Vitebskas, Baltarusija
2016: „Bei colori“, Florencija, Italija
2020: „Tuštumos jėga“ („Tukšuma spēks”), Marko Rotko meno centras, Daugpilis, Latvija
2021: „Vertikalės“ („Vertikāles“), MuseumLV galerija, Ryga, Latvija
2022: „Meditacija“ („Meditācija“), Daugpilio kraštotyros ir meno muziejus, Daugpilis, Latvija
2023: parodos projektas „Keitimo rezultatas“ („Maiņas rezultāts“), Bauskės muziejus, Bauskė,
Latvija.

Nuo 1996 m. surengtos 37 Elgos Grynvaldės asmeninės parodos. Daugiausia – Latvijoje. Taip pat menininkės darbai pristatyti ir 54 grupinėse parodose Latvijoje bei kitose šalyse.

Paroda LABIRINTAS bus eksponuojama iki gruodžio 10 d.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau