Iš Olitos Veronikos Dautartaitės lūpų skambėjo M. Karčiausko ir J. Strielkūno eilės

Balandžio 11-osios vakarą „Laiptų galerijos“ lankytojus subūrė Mykolo Karčiausko (1939 – 2018) ir Jono Strielkūno (1939 – 2010) kūryba. Poetų eiles skaitė žinoma teatro ir kino aktorė Olita Veronika Dautartaitė.

Literatūrinis vakaras prasidėjo Olitos Veronikos Dautartaitės pasakojimu ne tik apie asmeninį gyvenimą, bet ir apie jos sąsajas su rašytojais. Nors pati aktorė gimė Kaune, didžiąją vaikystės dalį praleido Krinčino apylinkėse. Mykolas Karčiauskas ir Jonas Strielkūnas – jos kraštiečiai. Mykolas Karčiauskas gimė netoli Krinčino, o Jonas Strielkūnas – Vabalninko apylinkėse.

Visgi juos visus jungė ne tik gimtinės kraštas. Olitą Veroniką Dautartaitę su žinomais mūsų šalies poetais siejo itin tvirtas tarpusavio ryšys bei graži draugystė. Poezijos vakaro metu skaitovė klausytojams prasitarė savo kolekcijoje turinti kone visas bičiulių rašytas knygas, didžioji dalis jų – dedikuotos asmeniškai Olitai.

Nors nuo poetų iškeliavimo anapilin prabėgo jau ne vieneri metai, Olitos Veronikos Dautartaitės širdyje gilūs prisiminimai apie Joną Strielkūną bei Mykolą Karčiauską rusena iki pat šiol. Literatūrinio vakaro metu žinoma aktorė atvirai dalijosi jų pokalbių fragmentais, įvairiausiais nutikimais, išskirtinėmis istorijomis.

„Laiptų galerijos“ lankytojų širdis iki pat gelmių palietė ne tik Mykolo Karčiausko ir Jono Strilekūno kurtos eilės, bet ir Olitos Veronikos Dautartaitės nuoširdumas. O kur dar svajingos melodijos, kurias aktorė drauge su klausytojais niūniavo ne kartą ir ne du…


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau