Lietuvos įstojimo į ES 20-metis paminėtas su klasikine muzika

© Darius Ančerevičius
© Darius Ančerevičius
© Darius Ančerevičius
© Darius Ančerevičius

Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-mečio išvakarėse „Laiptų galerija“ iškilmingai paminėjo šį mūsų šaliai svarbų įvykį. Balandžio 30-ąją klausytojus džiugino klasikinės muzikos koncertas.

Šventinio vakaro metu Europoje pripažinti muzikai – violončelininkas Gleb Pyšniak ir pianistas Anton Rosputko (Austrija) – „Laiptų galerijos“ lankytojams dovanojo gražiausias žymių XIX ir XX a. kompozitorių melodijas. Profesionaliosios muzikos gerbėjai turėjo galimybę išgirsti R. Schumann (1810 – 1856), C. Franck (1822 – 1890), E. Grieg (1843 – 1907) bei Argentinos tango kompozitoriaus, bandonijos virtuozo A. Piazzolla (1921 – 1992) kūrinius.

Koncertą atidarė R. Schumann muzikinė kompozicija „Fantasiestücke“ op.73. Nors šį kūrinį R. Schumann 1849 m. parašė klarnetui ir fortepijonui, vėliau kompozitorius nurodė, kad klarneto partiją galima atlikti ir smuiku ar violončele. Būtent violončelės ir fortepijono dermės skambesį koncerto metu klausytojai ir turėjo galimybę išgirsti.

Vėliau svečių širdis šildė C. Franck Sonata A-dur smuikui ir fortepijonui (versija violončelei ir fortepijonui). Po nedidelės pertraukėlės atlikėjai į sceną grįžo su norvegų kompozitoriaus E. Grieg Sonata violončelei ir fortepijonui a-moll, Op. 36 bei šiuolaikinės tango muzikos pradininko A. Piazzolla kūriniu „Le Grand Tango“.

Pasitinkant Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metį užmarštyje neliko ir lietuvių kompozitoriai. Šventinio vakaro staigmena tapo vienas iš M. K. Čiurlionio (1875 – 1911) kūrinių, kurį koncerto svečiai pasitiko garsiomis ovacijomis.

Gleb Pyšniak ir Anton Rosputko scenoje susitinka toli gražu ne pirmą kartą. Tačiau „Laiptų galerijoje“ šių dviejų talentų tandemas buvo debiutinis. Visgi labai tikėtina, kad duetas į „Laiptų galerija“ dar tikrai sugrįš – publika buvo tiesiog pakerėta.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau