Lietuvos valstybės atkūrimo diena „Laiptų galerijoje“

Vasario 16-ąją Šiaulių miesto kultūros centre „Laiptų galerija“ vyko prasmingi tradiciniai renginiai: meninė-literatūrinė akcija ,,Nepriklausomybės maršrutai“ ir folkloro ansamblio „Salduvė“ koncertas.

Poezija skamba autobusuose

Akcija „Nepriklausomybės maršrutai“ rengiama jau 15 metų, nuo 2009-ųjų. Iš ryto šiauliečius, keliaujančius 12 ir 21 maršruto autobusais, sveikino Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai Juozas Bindokas, Monika Šaltytė, Nomeda Bėčiūtė ir Josifas Baliukevičius. Aktoriai autobusuose skaitė M. Martinaičio, Just. Marcinkevičiaus, J. Krikščiūno-Jovaro, A. A. Jonyno, H. Radausko, L. Degėsio, S. Gedos, V. Bako, D. Kajoko, P. Širvio, D. Čepauskaitės ir kitų lietuvių poetų eilėraščius. Ne vienas keleivis jau žinojo apie akciją, važiavo drauge visą ratą, nes tokia poezija – dovana sielai. Ir atsitiktiniai klausytojai išlipdami dėkojo aktoriams, o kai kurie jaunuoliai panoro pasidaryti asmenukes, ypač su Josifu.

Popietėje – ir aukštaičiai, ir žemaičiai

Šventinėje popietėje „Oi dyga, auga“ taip pat skambėjo gražiausios lietuvių poetų eilės, skaitomos aktorių Nomedos Bėčiūtės ir Josifo Baliukevičiaus. Koncertavo Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ folkloro ansamblis „Salduvė“ (vad. Darius Daknys). Poezijos posmuose, „Salduvės“ tarmiškuose pasakojimuose ir dainose išgirdome, kaip svarbu auginti savyje atsakomybę už savo mintis, žodžius ir veiksmus, už savo buvimą ir būtį: iš liepos, iš ąžuolo, iš šventųjų girių protėvių širdys mus šaukia globoti, branginti savo žemę, miškus, nes tai mūsų dvasios namai. Ir senosios dainos, ir gimtoji šnekta, senolių papročiai, pagarba šventiesiems ąžuolynams ir kiekvienam medžiui yra nepaprastas turtas. Tiek medis, tiek žmogus – visi mes Lietuvos.

Per salę vilnijo pažįstamai dainos melodijai pritariantys balsai, „Salduvės“ koncertą lydėjo džiaugsminga plojimų banga.

Lankomos parodos

Susirinkusieji Šiaulių miesto kultūros centre „Laiptų galerija“ turėjo galimybę pasigrožėti ekspresyvia dailininko Sigito Prancuičio tapybos, asambliažų ir objektų paroda „77“, brandžiais šiauliečių moksleivių fotografijos darbais „Aš kitas Aš“. Abi parodos, savitai įprasminančios žmogaus būtį, kviečiančios mąstyti, veiks iki vasario 27 d.

Teresė Hokienė

Dariaus Ančerevičiaus nuotr.

1. Monika Šaltytė 12 maršruto autobuse.

2. Juozas Bindokas kontaktą užmezga akimirksniu.

3. Nomeda Bėčiūtė 21 maršruto autobuse.

4. Josif Baliukevič akcijoje pirmąkart.

5. Šoka „Salduvė“

 


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau