Mažieji „Laiptų galerijos“ lankytojai susipažino su J. Achrono muzika

Ar kada teko laiko mašina nusikelti daugiau nei 100 metų į praeitį? Galimybę keliauti laiku turėjo mažieji „Laiptų galerijos“ lankytojai, šeštadienio popietę apsilankę koncerte visai šeimai „Vaikiška siuita“.

Rugsėjo 16 dieną Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ jaunieji klausytojai susipažino su berniuku Josephu, kuris, būdamas 5-erių, gavo ypatingą dovaną – smuiką. Pirmą kartą į rankas paėmęs šį muzikos instrumentą, Josephas iškart suprato, kad šis jį lydės visą likusį gyvenimą.

Pažintį su jaunuoju atlikėju padėjo atskleisti Josepho dienoraštis, kurį skaitė aktorė Jovita Jankelaitytė. Jame pasakojama apie jo kasdienybę bei jam svarbius gyvenimo įvykius. Dienoraštyje mažasis talentas taip pat atskleidžia, kad nepasiklysti ritmo džiunglėse jam talkinusi dar viena išskirtinė dovana – auksinis kišeninis laikrodis. Būtent jo dūžiai atlikėją vedė smuikininko keliu.

Josephas savo dienoraštyje taip pat pasakoja apie savo šeimos narius: mamą, tėtį, kiek griežtoko būdo senelę. Pasakojimą lydi ir berniuko prisiminimai apie mamos kaskart sekamą tą pačią pasaką, pirmąjį sniegą bei kasnakt sapnuojamus smaragdinius muilo burbulus.

Kiekvieną valiūkišką istoriją įprasmino spalvinga „Vaikiškos siuitos“ muzika, kurią atliko muzikos pasaulio profesionalai:

Dalia Dėdinskaitė, smuikas

Triin Raubel – Lilleberg, smuikas (Estija)

Monika Augulytė, altas

Gleb Pyšniak, violončelė

Simona Zajančauskaitė, fortepijonas

Vytautas Giedraitis, klarnetas

Renginio metu mažieji lankytojai, klausydamiesi Josepho pasakojimo bei švelnių siuitos garsų, patys įsitraukė į įvairiausias veiklas: žaidė muzikinius žaidimus, svajones gaudė spalvotų muilo burbulų jūroje. Malonia staigmena vaikams tapo saldi dovana – J. Achrono vardo valgomieji ledai.

Koncertas „Vaikiška siuita“ – „Laiptų galerijos“ projekto „Kultūrinis litvakų peizažas“ 2-ojo tarptautinio Josepho Achrono vardo muzikos festivalio viena iš sudedamųjų muzikinės programos dalių.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau