Meilės aistros įkvėpta muzika koncerte „ ER und SIE (Jis ir Ji)“

Šiaulių miesto kultūros centre „Laiptų galerija“ kovo 19 d. vakarą užliejo šiltos emocijos. Charizmatiškų atlikėjų profesionalumas, pagarba klausytojui, puikiai parengta muzikinė programa suteikė daug džiaugsmo, leido giliau pažinti sudėtingo likimo vokiečių kompozitorių Roberto ir Klaros Šumanų (Robert Schumann ir Clara Schumann) muziką.

Kontrastingais duetais, solo monologais ir nuotaikingu styginių instrumentų skambesiu papasakotas dviejų mylinčių žmonių, Jo ir Jos gyvenimas – su meilės prisipažinimais, aistros protrūkiais, slaptomis jausmų išpažintimis. Romantiškais Riukerto (Friedrich Rückert), Gėtės (Johann Wolfgang von Goethe), Kernerio (Justinus Andreas Christian Kerner) tekstais sukurti solo ir duetai skambėjo ne tik vokiškai, solistai Kristina Zmailaitė (sopranas) ir Edmundas Seilius (tenoras) juos labai įtaigiai skaitė lietuvių kalba. Garsaus dueto įkūnyti personažai Jis ir Ji nuo pirmos minutės užkariavo publikos simpatijas, tačiau neužgožė profesionalaus Čiurlionio kvarteto (Jonas Tankevičius, I smuikas, Darius Dikšaitis, II smuikas, Gediminas Dačinskas, altas ir Elena Daunytė, violončelė). Malonus netikėtumas – kamerinės muzikos koncertas baigėsi šokiu – meilės valsu.

Nuostabi muzika, kerinti meilės istorija, visų atlikėjų tarpusavio pagarba, dėmesys klausytojams ir gimtajai kalbai sukūrė nuostabią šventę, skatino susimąstyti apie amžinąsias vertybes.

Teresė Hokienė

Dariaus Ančerevičiaus nuotr.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau