Spalvinga Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena neatsiejama nuo Justino Marcinkevičiaus asmenybės. Šiaulių miesto kultūros centre „Laiptų galerija“ gyvuoja tradicija literatūriniais skaitymais paminėti iškilaus kultūros veikėjo, poeto Just. Marcinkevičiaus gimtadienį.

Poezija ir dokumentika

Kovo 7 d. literatūros vakare „Prašau žodžio“ aktorius Andrius Bialobžeskis skaitė A. Ališausko ir V. Sventicko tekstus apie Just. Marcinkevičių, poeto eilėraščius iš jaunystės rinkinių, ištraukas iš esė „Taburetė virš galvos.“ Skaitomi tekstai neleidžia suabejoti poeto dvasios taurumu, atveria vienišo žmogaus vidinius skaudulius.

Justinas Marcinkevičius buvo prisimintas ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. ŠMKC „Laiptų galerija“ buvo rodomas dokumentinis biografinis filmas „Prie rugių ir prie ugnies“ (2010 m.).

Agnės Marcinkevičiūtės sukurtas ramus ir nuoseklus pasakojimas „Prie rugių ir prie ugnies“ leidžia pažinti taurią Just. Marcinkevičiaus asmenybę, kūrėjo kelią ir brandą. Nemaža filmo dalis skiriama Lietuvos valstybės idėjai, užimančiai svarbią vietą Just. Marcinkevičiaus kūryboje. Svarbu, kad už didelių nuopelnų, už visų garbingų titulų pamatome paprastą ir kuklų žmogų. Lengva su juo kartu aplankyti tėviškę, paglostyti šimtametę obelį ir pasidžiaugti gausia Marcinkevičių gimine.

Parodos, skirtos Kovo 11-ajai

Kovo 11-ąją ŠMKC „Laiptų galerija“ pakvietė lankytojus be skubėjimo apžiūrėti trijų įdomių asmenybių parengtas parodas. Tai garsių roko muzikantų Ginto Banio ir Sauliaus Urbonavičiaus– Samo tapybos kolekcija „Rokas su teptukais 2“ bei VŠDT aktoriaus Juozo Bindoko fotominiatiūrų paroda „Trukmenos“. Akį traukia poparto technika meistriškai atlikti G. Banio darbai, dėmesį prikausto Samo siurrealistiniai vaizdai. Abi labai skirtingas ekspozicijas vienija metaforiška kalba, humoras, situacijų absurdiškumas. Jautrios J. Bindoko fotominiatiūros kalba apie dvasinį virsmą, gyvenimo trapumą. Būties filosofiją išryškina mėgstamo poeto A. Žukausko mintys.

Teresė Hokienė

Dariaus Ančerevičiaus nuotr.

 


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau