Aistės Bugailiškytės tapybos darbų paroda DAMOS IR INTERJERAI

Birželio 20 d. 18 val. „Laiptų galerijoje“ pirmą kartą duris lankytojams atvers personalinė vilnietės tapytojos Aistės Bugailiškytės darbų paroda.

Naujausioje savo parodoje DAMOS IR INTERJERAI dailininkė pasirenka analizuoti ir jungti dvi skirtingas minties trajektorijas – moterų ir interjerų. Kūryboje tarsi transformavusi XIX a. populiarų „interjero portretų“ (pranc. Interior portrait) žanrą, tapytoja žiūrovą iš karto nukelia į sentimentalius ir teatrališkus, sodrių spalvų pripildytus ir įtaigius pasakojimus.

Aistės Bugailiškytės paveiksluose pasakojimai yra itin siužetiški. Autorė meistriškai per žmogaus figūrą ar minimalią interjero detalę geba sukelti jausmus, giliai paliečiančius žiūrovo vidinį pasaulį bei žadinančius vaizduotę. Aistė Bugailiškytė žiūrovui tarytum atveria savo dienoraščio puslapius, parodo tam tikrus gyvenimo momentus.

„Kūryboje aš ieškau tokių įvaizdžių, kurie man yra priimtini tam tikrais gyvenimo etapais. Mano kūryboje svarbų vaidmenį užima subjektyviai interpretuojama praeitis ir ją supanti aplinka dabarties akivaizdoje“, – apie savo kūrybą kalba tapytoja Aistė Bugailiškytė.

Dailininkės paveiksluose mes sutinkame ir pačios autorės alter ego – tai žavios damos grakščiais siluetais, svajojančios ir mylinčios įstabiuose interjeruose, kurie gali būti tiesiog subjekto vaizduotės vaisius. Visa tai sukuria pretekstą autorei pasinerti į savirefleksijas, susikurti saugią erdvę sau, drauge kviesdama ir žiūrovą žengti į šį ryškų, itin literatūrišką ir jaukų interjerų pasaulį – paklajoti po jį atsisakius visų išorinio pasaulio dirgiklių.

_________________________________________________________________________________________________________
TRUMPAI APIE AUTORĘ:

Aistė Bugailiškytė gimė 1981 m. Vilniuje. 2005 m. Vilniaus dailės akademijoje baigė tapybą pas Kostą Dereškevičių, Arvydą Šaltenį ir Algimantą Joną Kurą. Šie didieji tapybos grandai pastūmėjo menininkę suformuoti savitą tapybos stilių. Tokiu būdu XIX a. itin populiarus tapybos žanras, t. y. „interjero portretų“ (pranc. Interior portrait), Aistės Bugailiškytės kūryboje tampa išskirtiniu bruožu, kur dera klasikinės lietuvių koloristinės mokyklos filosofija.

Nuo 2004 m. Aistė Bugailiškytė aktyviai dalyvauja parodinėje veikloje. Lietuvoje ir užsienyje tapytoja yra surengusi ne vieną personalinę parodą, dalyvavo grupinėse parodose ir pleneruose. Dailininkė yra tapytojų grupės GISA iniciatorė. 2022 m. Aistė Bugailiškytė sėkmingai savo kūrybą pristatė šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius“, kur drauge su kitomis menininkėmis – Dormante Penkinski, Vaiva Lanskoronskyte ir Irena Mika – sukūrė įspūdinga keturių menininkių bendrą instaliaciją (Irenos Mikuličiūtės dailės galerija).

Tapytojai Aistei Bugailiškytei kūryboje itin svarbu išlieka spalvinio bei figūratyvinio meistriškumo siekis ir dienoraštinis kalbėjimas, kuriame įvaizdžiai teiktų stiprią savirefleksiją.

Kviečiame apsilankyti parodos atidaryme birželio 20 d. 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83, Šiauliai).

Renginys nemokamas!

Aistės Bugailiškytės tapybos darbų paroda „Damos ir interjerai“ bus eksponuojama iki liepos 3 d.

 

Informacija parengta pagal meno kritiko Astijaus Krauleidžio-Vermonto anotaciją.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau