„Akriliniai rašmenys“

Šių metų spalio 30 d. (ketvirtadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Antano Obcarsko tapybos paroda „Akriliniai rašmenys“.

A. Obcarskas savo kūrinius iš serijos „Akriliniai rašmenys“ (darbų ciklas pradėtas apie 2012 metus) į Šiaulius atveža tiesiai iš parodos NordArt (Kunstwerk Carlshutte, Budelsdorf, Vokietija).

Menotyrininkas Vidas Poškus apie ciklą „Akrilianiai rašmenys“ sako:
„Akriliniuose rašmenyse menininkui yra svarbus atskiro struktūrinio elemento – potėpio, vaidmuo. Potėpį kebloka vadinti tiesiog potėpiu, tai yra sudedamasis elementas – kaip molekulė, atomas ar koks elektronas. Viskas vyksta keliais etapais:
1. Ranka, valdanti teptuką ar kitą dažų paėmimo įrankį, užgriebia beformę akrilinių dažų masę ir uždeda ją ant kontrastingos (balto–juodo santykis) plokštumos, suformuodama tikslingus taškus arba trumpesnes – ilgesnes linijas.
2. Iš linijų, taškų ir plokštumų racionaliai mąstančio žiūrovo sąmonėje yra sukonstruojamos struktūros.
Tai kažkiek primena kaligrafiją. Žvelgiant į fizinę aplinką pankaligrafiniu žvilgsniu, raštiškus pradus galima įžiūrėti ir debesų išsidėstyme danguje, ir vielinio tinklo tvoros ažūre, ir Antano Obcarsko tapyboje“.

Antanas Obcarskas mokėsi Kauno S. Žuko taikomosios dailės technikume, 1982 m. baigė Vilniaus valstybinį dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija), nuo 1990 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys, nuo 1993 m. dailininkų grupės „Angis“ narys, nuo 2011 m. Vokietijos dailininkų sąjungos „Focus Europa“ narys.
Antanas Obcarskas yra surengęs 18 personalinių parodų šalies ir užsienio dailės galerijose, dalyvavo daugiau nei 70-yje grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, pelnęs apdovanojimus Lietuvoje, Vokietijoje, JAV.

Paroda veiks iki lapkričio 17 dienos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau