Remigijaus Venckaus eksperimentinės fotografijos paroda „Niekieno žvilgsnis“

2016 metų spalio 28 d. (penktadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Remigijaus Venckaus eksperimentinės fotografijos paroda „Niekieno žvilgsnis“, skirta mirusiųjų atminimo dienai paminėti.

Paroda „Niekieno žvilgsnis“ dedikuota mirusiems ir užmirštiems. Kūriniai sudaryti iš laidotuvių fotografijų tęsia ankstesnių „Amnezijos“ ciklo parodų idėją bei antrina postfotografijos koncepcijai. Autorius apie parodos idėją sako: „Gyvendami vizualiosios kultūros klestėjimo metu esame paveikti geismo ir manijos kaupti tikrovės atvaizdus. Kaip ir daugelis žmonių, taip ir aš žvelgiu į savo artimųjų fotografijas, bandau prisiminti išgyventus naratyvus arba juos kompensuoti sugalvojant naujus. Visiškai neseniai, tarp begalės nuotraukų radau juodą voką, kuriame paslėptos mano mirusių giminaičių fotografijos. Nors laidotuvių ceremonijos nėra tos, kurias aš geisčiau prisiminti, tačiau tarp daugelio atvaizdų išvydau nuotrauką, kurioje regiu prosenelę rankomis liečiančią savo mirusio vyro veidą. Šis atvaizdas mane privertė pakartotinai pajausti siaubo akimirką, kai pirmą kartą suvokiau mirtį, kuri kažkada įvyks ne tik mano artimųjų gyvenimuose, bet ir mano ateityje. Atidžiai apžiūrėjau laidotuvių fotografijose užfiksuotus mirusių, ne tik savo artimų žmonių veidus. Užmerktos akys, sustingę veidai, nebevirpančios lūpos tarsi sugestijuoja kūno išasmeninimą. Sukūriau septyniasdešimties nuotraukų parodą sudarytą iš portretų. Kviečiu žvelgti į veidus, kurie ne tik nebeegzistuoja, bet ir yra nebeatmenami. Mano kūriniai – tai savotiškas klausimas apie tuos kurie išėjo, apie jų atminimą, apie užmarštį, kuri paverčia mus abejingais ir nutraukia gyvą jausmą. Mano paroda – tai kvietimas susitikti su jais, anonimiškais ir užmerktais, kurie sufleruoja mintį jog nieko nėra tikresnio už blunkantį žvilgsnį, kaip ir nieko nėra tikresnio už mirtį…“

Apie autorių:
Remigijus Venckus – medijų menininkas ir kritikas, K. Simonavičiaus universiteto Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto direktorius, docentas. Studijavo Šiaulių universitete grafiką bei meno istoriją, Vilniaus dailės akademijoje – menotyrą. Dirbo interneto dizaineriu, 2004 – 2005 m. dėstė VDA Telšių fakultete, dirbo parodų kuratoriumi fotografijos muziejuje Šiauliuose. Parodos autorius kuria fotografiją ir videomeną, rašo medijų, vaizduojamųjų menų , vizualinės kultūros temomis bei kritines recenzijas apie Lietuvoje ir užsienyje žinomų meno kūrėjų darbus ir meno kolekcijas, galerijose ir muziejuose dalyvauja kaip kritikas, kuruoja jaunimo medijų meną reprezentuojančius renginius, skaito viešas paskaitas meno festivaliuose.

Provokuojanti, gąsdinanti, mąstyti ar ginčytis skatinanti Remigijaus Venckaus fotografijų paroda „Niekieno žvilgsnis“ atidaroma spalio 28 d. 18 val. „Laiptų galerijoje“.

Paroda veiks iki lapkričio 9 dienos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau