„Amnezija. Šiauliai – Berlynas“

Šių metų rugsėjo 10 d. (ketvirtadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Remigijaus Venckaus fotografijų paroda „Amnezija. Šiauliai – Berlynas“, skirta Šiaulių miesto gimtadieniui.

Doc. dr. Remigijus Venckus (g. 1981) yra menotyrininkas ir medijų menininkas. 2014 m. Vilniaus dailės akademijoje ir Lietuvos kultūros tyrimų institute apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją „Jacques’o Derrida dekonstrukcijos taikymas videomeno tyrimui“. Nuo 2015 m. yra medijų meno docentas, Kazimiero Simonavičiaus universiteto kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto direktorius. Anksčiau dėstė Vytauto Didžiojo, Vilniaus ir Šiaulių universitetuose bei Centrinio Lankašyro universitete (University of Central Lancashire, Didžioji Britanija). Šiuo metu Kazimiero Simonavičiaus universitete dėsto mados fotografiją, o Vytauto Didžiojo universitete – videomeną.

Menininkas dažniausiai kuria eksperimentinę fotografiją, kurios pagrindinės temos: atmintis, laikas, individuali patirtis, vyro kūno seksualumas. 2010 m. kūrėjas atstovavo Lietuvą tarptautinėje erotinio vizualiojo meno parodoje (Lenkijos nacionalinis muziejus). Dalyvavo 26-iose tarptautinėse parodose ir 17–oje respublikinių. Surengė 27 autorines parodas Lietuvoje, 2 – Lenkijoje ir 1 – Berlyne.

Šiaulių miesto dienų šventėje, „Laiptų galerijoje“ pristatoma eksperimentinė doc. dr. Remigijaus Venckaus fotografijų paroda „Amnezija. Šiauliai – Berlynas“. Nauja paroda tik patvirtina, kad kūrėjas nuosekliai tęsia prieš trejus metus pradėtą fotoeksperimentą, kurio visus rezultatus vienija pavadinimas „Amnezija“. Eksperimentuodamas vaizdo technologijomis menininkas tiria vaizdo kaip atminties archyvo fenomeną. Jungdamas analoginę ir skaitmeninę fotografiją, išbandydamas skirtingas skaitmeninio vaizdo apdorojimo technologijas autorius savitą savitą, tik jam būdingą medijų kalbą. Tad visiškai nenuostabu, kad naujoji Šiauliečiams pristatoma paroda gali ne vieną žiūrovą nustebinti. Kūriniai keri formos ir turinio derme, organišku fotografijos sąlyčiu su architektūrinį brėžinį primenančia grafika ir su paveikslo tradicija. Parodoje eksponuojama fotografija taip pat skatina permąstyti nusitrynusias, demarkacines fotografijos ribas.

Parodos „Amnezija. Šiauliai – Berlynas“ fragmentai jau buvo eksponuoti Panevėžio fotografijos galerijoje ir LR ambasadoje Berlyne. Atsakydamas į klausimą kodėl parodos pavadinime minimi Šiauliai ir Berlynas, autorius pabrėžia: „Šiauliai – tai mano gimtinė ir mano karjeros kelio pradžia. Nors tikriausiai iš šio miesto kultūrinio fono jau esu išaugęs, tačiau jame prabėgo patys nuostabiausi bakalauro studijų metai. Čia prasidėjo mano karjera aukštajame moksle ir švietime, čia aš sutikau puikius mokytojus, čia aš formavausi kaip medijų menininkas ir meno tyrėjas. Tikriausiai dėl to aš nuolatos sugrįžtu mintimis į tuos Šiaulius, kurie niekada nebegrįš į mane. […] Kas jungia Šiaulius su Berlynu? Pirmą kartą į Berlyną išvykau dar gyvendamas Šiauliuose. Vokietijos sostinė sužavėjo mane kultūrinių erdvių gausa, idealia tvarka ir pagarba meno kūrėjui bei žmogaus teisių puoselėjimu. Berlyno atmosfera – tai mano komforto zona, tai kultūrinis fonas, atitinkantis mano mąstymo kryptį. Tad šia paroda noriu pasidalinti savo patirtimi su visais Šiauliečiais, kurie stebi mano kūrybą“.

Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau