Andriaus Daciaus svarstyklių kolekcija – ekspozicija „Pasverti gyvenimai“

2018 m. sausio 10 d. (trečiadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ pristatoma Andriaus Daciaus svarstyklių kolekcija – ekspozicija „Pasverti gyvenimai“.

Vieno reikšmingiausių Lietuvos apdovanojimų kultūros srityje – „Auksinio fenikso„ laureatas, Telšių kultūros centro partneris, Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininkas, vienas geriausių Lietuvos gidų – Andrius Dacius – žada staigmeną. Ne tik žemaitiškai žavią „ekskursiją“ po senovinių svarstyklių ekspoziciją, bet ir „svečią“ , mikliai valdantį ne tik svarstykles, bet ir protą – personažą iš tolimojo Izraelio.
Telšiškis Andrius Dacius į Šiaulius atveža unikalią, niekur nerodytą savo senovinių svarstyklių kolekciją. A.Daciaus kolekcijoje vienos iš seniausių Lietuvoje – dar XIX amžiaus vidurio, Šiaulių miesto ir Šiaulių pašto istoriją menančios svarstyklės. Taip pat 20 amžiaus pradžios svarstyklės, rastos tarp šiukšlių apleistame Vilniaus name.
A. Dacius svarstyklių kolekcionavimu užsikrėtė savo tėvų namuose radęs ir nupūtęs dulkes nuo senovinių svarstyklių iš Telšių krašto. Dabar draugai įvairiausių meistrystės šedevrų, civilizacijos progreso įrodymų parveža iš viso pasaulio – tolimojo ir artimojo užsienio bei Švedijos, Vokietijos, Belgijos.

Svorio matavimas ir lyginimas svarbus nuo Senovės Egipto, išlikęs Egipto raižiniuose. Seniausios svarstyklės, rastos Gango slėnyje net 2400 -1800 metų prieš mūsų erą. Kadaise svėrusios akmenis, balansinės svarstyklės tapo Teisingumo deivės simboliu. Svarstykles tyrinėjo, tobulino ir Galilėjo Galilėjus, ir Leonardas da Vinčis.

Trijų Karalių lydimi į 2018-uosius žengiame simboliškai sverdami – save, savo artimą, savo (gal ir kitų) nuodėmes ir baimes, džiaugsmą ir sėkmę.

Paroda veiks iki 2018 m sausio 20 d.
Maloniai kviečiame!
Organizatoriai

8-41 200643


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau