Andriaus Repšio fotografijų paroda „Projektas 1808 karantinas“

Fotografijų parodos atidarymas kovo 4 d. 18 val.

Ar matėte, kaip atrodo mūsų Prisikėlimo aikštė iš viršaus? Iš Katedros bokšto ar bent iš apžvalgos sienos? O Mažeikių, Telšių? Prisiminkime, kokios jos puošnios per šventes, o kokios vienišos, nykios, kai mus visus uždarė – KARANTINAS…

Vykstant esminėms permainoms gamtoje ir visame pasaulyje, keičiasi ir mūsų vertybės bei nusistatymai. Šiame projekte panevėžietis fotomenininkas Andrius Repšys nagrinėja dabartiniame pasaulyje kone aktualiausią temą – koronaviruso įtaką žmonėms ir jų kasdienybei. Nuo pat Lietuvoje įvesto karantino pradžios buvo fiksuojamos centrinės didžiųjų miestų aikštės. Projekto pavadinimas kreipia į Lietuvoje veikiančią koronaviruso karštąją liniją: 1808. Atsispyręs nuo šio numerio, A. Repšys dokumentuoja pasirinktas vietas kasdien tuo pačiu laiku – 18:08 val.

Iš viršaus fiksuojamos architektūrinės kompozicijos pradeda panašėti į abstrakčių figūrų

išsidėstymą bei ritmą, kartkartėmis nutraukiamą žmonių „paliktų“ ženklų, tokių kaip mašinos, šiukšliadėžės, stulpai ir kt. Kardinaliai pasikeitęs mums įprastas vaizdas simbolizuoja ne tik kiekvieno mūsų laikinumą, bet ir šiandien patiriamos vienatvės, atskirties būseną. Kita

vertus, menininko užfiksuotuose vaizduose galima įžvelgti ir retus praeivių siluetus, tačiau pastarieji tik dar labiau padidina tuštumos jausmą – išryškėja erdvių mastelis, sustiprinamas vienišo žmogaus įspūdis.

Ar tokioje situacijoje namai staiga virsta kalėjimu? Ar akistatoje su baime išliekame sąžiningi, o gal apsimetame, jog mums grėsmės nėra? Ar mokame gyventi bendruomenėje net būdami vieni? A. Repšio „Projektas1808. Karantinas“ ne tik dokumentuoja istorinį įvykį, bet ir nagrinėja šiam laikotarpiui artimas temas. Tarsi suvokiame, jog nėra abejonių, kad po viruso pasaulis pasikeis, tačiau, rodos, menininkas mūsų klausia kaip?

Ieškosime atsakymų, klausime, diskutuosime…

Laukiame „Laiptų galerijoje“ kovo 4 d. 18 val.

Plačiau apie autorių

Fotomenininko, spaudos fotografo Andriaus Repšio asmeninės parodos jau per 20 metų džiugina ne vien Lietuvos, bet ir užsienio žiūrovus. Jis yra daugkartinis tarptautinio Aviacinės fotografijos konkurso nugalėtojas ir „Lietuvos spaudos fotografijos“ konkurso „Auksinio kadro“ laureatas, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos (LMKA) ryškiausių Lietuvos meno kūrėjų apdovanojimuose jam skirta Fotomenininkų sąjungos premija. A. Repšys Sienos (Italija) Dronų fotografijos konkurso finalininkas, jo fotografijos eksponuotos pasaulinėse parodose „EXPO 2017“ Astanoje ir „EXPO 2020“ Dubajuje.

A. Repšys savo gyvenimo neįsivaizduoja be fotografijos, mat nuo vaikystės matė fotografuojantį tėtį, anksti ir pats ėmiau čiupinėti pirmuosius fotoaparatus „Smena“, „Zenit“.

Jo gyvenimas pilnutėlis ekstremalių patirčių, smagių netikėtumų, yra fotografavęs iš lėktuvo, iš oro baliono, išbandė šuolius su guma ir su parašiutu. Atradęs malonumą fotografuoti iš aukštai, ieškojo naujų fotografavimo būdų. Kai pradėjo fotografuoti dronu, meno pasaulis nelabai vertino tokias nuotraukas. A. Repšys įrodė, kad ir su dronu galima daryti įdomias fotografijas, konceptualias.

Man svarbiausia, kad dabar iš žemės galiu matyti, ką fotografuoju. Iš esmės dronas – tai skraidantis fotoaparatas. Privalumas tas, kad nereikia su savimi visur tampytis kopėčių,“juokauja fotografas.

Laiptų galerijoje“ parodos PROJEKTAS 1808 KARANTINASatidarymas kovo 4 d. 18 val.

Paroda mažojoje salėje veiks iki kovo 22 d.

Maloniai kviečiame apsilankyti.

Primename, kad renginiuose reikalingas respiratorius.

Registracija:
tel. 841 200 643
el.p. toma.galerija@gmail.com

 


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau