Antano Visockio ir Janio Spalvinš kūrybos paroda „Akvarelės šviesa“

2016 metų rugsėjo 8 d. (ketvirtadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma jubiliejinė Antano Visockio (Šiauliai) ir Janio Spalvinš (Ryga) akvarelių paroda „Akvarelės šviesa“, skirta 780-ajam Šiaulių miesto jubiliejui.

Kartu su miestu 75 – ąjį jubiliejų švenčiantis Antanas Visockis miestui ir jo žmonėms dovanoja rinktinę savo ir kolegos, sielai artimo bičiulio iš Latvijos Janio Spalvinš akvarelių parodą.

Parodoje pristatomi geriausi šiauliečio Antano Visockio ir vieno garsiausių Latvijos abstarkcionistų Janio Spalvinš pastarųjų metų darbai, jau eksponuoti Lietuvos ir užsienio galerijose bei naujausios menininkų akvarelės.

Antanas Visockis gimė 1941 m. Džiuikių kaime Šiaulių apskrityje, piešimo mokėsi pas kitą Šiaulius garsinantį menininką Gerardą Bagdonavičių. Po studijų Vilniaus valstybiniame dailės institute (dabar Dailės akademija) gyventi ir dirbti grįžo į Šiaulius. Iš pradžių dėstė vaikų dailės mokykloje, vėliau dėstytojavo tuometiniame pedagoginiame institute, buvo tapybos katedros vedėjas, nuo 2006 m. Šiaulių universiteto humanitarinių mokslų profesorius. Nuo 1968 m. Antanas Visockis dalyvauja parodose – surengtė 20 personalinių parodų Lietuvoje, Olandijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, dalyvavo daugiau nei 200 bendrų akvarelės ir tapybos parodų Lietuvoje ir užsienyje, dailininkas yra kūrybinės „Aqua“ ir individualistų grupės narys, skaito paskaitas universitete, veda tapybos užsiėmimus dailės studijoje „Paletė“.

A. Visockis visada ištikimas akvarelės technikai – puoselėja akvarelės tradicijas ir savitumą, demonstruoja išskirtiną spalvos skaidrumą. Menotyrininkas Vytenis Rimkus taip apibūdina autorių ir jo darbus: „Antano Visockio kūryba atspindi pointilistinės akvarelės šiuolaikišką transformaciją. Tai savita išraiška ir savitas matymo kampas. Ši daugiasluoksnė akvarelė leidžia režisuoti interpretuojant laisvai savo vizijas. Tai simbolinė – filosofinė akvarelės išraiška, ne tik impresija, bet ir sudėtingos minties išraiška“.

Janis Spalvinš – tapytojas, tarptautinių parodų, plenerų, simpoziumų kuratorius, knygų iliustratorius. Baigė Rygos taikomosios dailės mokyklą, vėliau Latvijos dailės akademiją, kur šiuo metu dirba dėstytoju. Nuo 1974 m. J. Spalvinš dalyvauja parodose Latvijoje, Estijoje, Lietuvoje, Italijoje ir kitose užsienio šalyse. „Laiptų galerijoje“ Janio Spalvinš kūryba pristatoma pirmą kartą.

Tapytojai A. Visockis ir J. Spalvinš naudoja skirtingas menines išraiškas, bet abu yra ištikimi akvarelės technikai, jų meninę idėją jungia baltų vienybės tema. Autorių teigimu, paroda „Akvarelės šviesa“ – „tai plastikos, prasmės ir išgyvenimų jungtis“.

Kviečiame švęsti Šiaulių gimtadienį kartu su savo miestą mylinčiais ir garsinančiais žmonėmis.

Paroda veiks iki rugsėjo 26 dienos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.>


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau