„Arti – toli“

Šių metų lapkričio 18 d. (trečiadienį) 18 valandą „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Intos Klasonės (Liepoja) tapybos paroda „Arti – Toli“, skirta Latvijos Nepriklausomybės dienai.

Nepriklausomybės paskelbimas – neeilinė diena kiekvienai valstybei ir jos piliečiams, ypatingai ją išgyvena ir menininkai. Gerbdama panašaus likimo kaimynų istoriją, džiaugdamasi mažos tautos kultūriniais pasiekimais, „Laiptų galerija“ jau ketvirtus metus iš eilės kelia sau uždavinį paminėti Latvijos Nepriklausomybės dieną kartu su jos menininkais.
Šios parodos pavadinimas „Arti – Toli“ kaimyninės valstybės šventės kontekste, manome, turi išskirtinę, simbolinę prasmę: esame artimi geopolitiškai, kalbame gimininga kalba, bet ja ir skiriamės, turime kitomis tradicijomis paremtą dailės mokyklą.
Intos Klasonės paroda „Arti – Toli“ – pirmoji personalinė „Laiptų galerijoje“, bet lankytojams menininkė pažįstama iš jau vykusių Latvijos menininkų jungtinių parodų bei plenerų „Šiaulių Monmartro Respublika“.

Inta Klasonė gimė Liepojos priemiestyje, mokėsi Liepojos Taikomosios dailės mokykloje, vėliau Sankt Peterburgo A.I. Gerceno Valstybiniame pedagoginiame universitete meno grafikos fakultete. Tai buvo laikas mokytis priimti žmones tokius, kokie jie yra, mat studijavo kartus su jaunuoliais iš Karelijos, Gruzijos, Armėnijos, Moldovos.
Po studijų I. Klasonė pradėjo dirbti Liepojos universitete, kur tebedirba bei dėsto dailę Liepojos Diakonijos centre, veda paskaitas užsienio aukštosiose mokyklose: Turkijos, Portugalijos, Rumunijos ir kitų šalių universitetuose.
Menininkė surengė personalinių parodų Latvijoje, dalyvavo daugelyje grupinių parodų, simpoziumų, plenerų Latvijoje ir užsienyje, jos darbų yra Latvijos, Lietuvos, Švedijos, Didžiosios Britanijos galerijose ir privačiose kolekcijose. Nuo 2007 metų I. Klasonė organizuoja vizualinio meno simpoziumą „Abstraktumas ir konkretumas vizualinio meno kompozicijoje“, įtraukdama ne tik profesionalius menininkus, bet ir meno pedagogus, absolventus.

Paroda veiks iki gruodžio 10 d.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau