„Baltame lauke“

Šių metų spalio 29 d. (ketvirtadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Augustino Virgilijaus Burbos piešinių ir grafikos paroda „Baltame lauke“.

Apie dailininką.
Augustinas Virgilijus Burba, vienas ryškiausių šiandieninės Klaipėdos grafikų, gimė 1943 m. Kretingos rajone, Grūšlaukės kaime. 1966–1971 m. studijavo Vilniaus Valstybiniame dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija), parodose dalyvauja nuo 1976 m. Surengė per 20 personalinių parodų šalyje ir užsienyje. Už kūrybą grafikos srityje 2014 m. A. V. Burba apdovanotas Lietuvos dailininkų sąjungos Auksiniu ženklu. Paroda „Baltame lauke“ – antroji piešinių ir grafikos paroda Šiaulių „Laiptų galerijoje“.

Dailininkas apie parodą.
Apie piešinius:
„Tai 120 mažo formato, figūratyvinio žanro piešiniai-improvizacijos įvairiomis temomis ir įvairiomis medžiagomis. Piešiniuose vaizduojami dalykai gyvena labai didelį laiką. Tikrai ne nuo sukūrimo datos ir ne tik apribotą autoriaus kūrybiniu amžiumi. Piešinys parodo kiek, kaip, kodėl buvo liestasi prie dailininko vidujinio pasaulio. Rodosi daiktų išorine realybe. Arba abstrakčiais grafiniais ženklais. Meninis vizualizavimasis, skirtingai nuo fizinių procesų, nesileidžia matuojamas mase, atstumu, laiku. Piešinys gimsta ne iš kūno.
Tačiau … didžiausiai intrigai … piešiame mes – realiausi iš realiausių…“

Apie linoleumo raižinius:
„Tai 22 linoraižinių serija „Mykolas Kleopas Oginskis – 250“, skirta Kleopo Oginskio asmenybės jubiliejui. Jie kurėsi, sakyčiau, truputį iš inercijos po darbų serijos Kristijono Donelaičio tema. Pasidarė įdomu savyje ieškoti taškų, iš kurių yra išaugusi mano pasaulėjauta, būti sujaudintam didesnių kūrėjų jėgos ir, gal savotiškai dovanai, imti iš jų energijos. Prisipažįstu – didelė pagunda yra improvizuoti ta energija. Jautiesi tarsi išjudintas, pažadintas. Tik prašau – neieškokite iliustruojamojo metodo. Manau būtų nekuklu rodytis, kaip aš mąstau apie tuos žmones jų pačių sukurtais ženklais. Kurdamas estampus einu tuo pačiu keliu kaip ir piešdamas. Atsitverdamas paslaptimi. Nuo savęs, nuo jūsų. Noriu Jus matyti, tiksliau – matyti ieškančius savo pasaulio, jį puoselėjant, branginant. Žinia, tuo esame ir būsime patrauklūs, įdomūs vieni kitiems.“

Paroda veiks iki lapkričio 17 d.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau