Birutės Musneckienės fotografijų paroda, skirta autorės 80-mečiui

https://fb.me/e/1PPMXs8Yr

Spalio 20 d. 16 val. „Laiptų galerijoje“ atidaroma Birutės Musneckienės fotografijų paroda, skirta autorės 80-mečiui paminėti.

Birutės Musneckienės fotografijose svarbios detalės, atšvaitai ir šešėliai, kuriantys savo istorijas apie gyvenimo trapumą ir amžinybės grožį. Lietus, saulė ar sniegas, žiedais apsipylęs krūmas ar žiedu ropojanti vapsva – jokia detalė nepraslysta pro guvios moters akis. Kas mieste beįvyktų – svarbus festivalis ar naujos statybos – pastebėsi už fotoaparato pasislėpusią šypseną. Į klausimą, ar nepavargsta, Birutė Musneckienė atsako Marijono Mikutavičiaus dainos žodžiais: „Kaip gyveni? – Gerai. – Kaip tu jauties? – Laimingas.“ Ir priduria: „Tik skubu: kai peržengi 80, laikas srovena greitai.“

Parodoje bus pristatomi du fotografijų ciklai: „Ir medžiai kalba“ bei „Fotografuojam, fotografuojam, fotografuojam“, puikiai atskleidžiantys fotografijų autorės kūrybinį universalumą, smalsumą. Ir nors fotografija Birutę Musneckienę lydi daugiau nei penkis dešimtmečius, pati rimtai fotoaparato ėmėsi, galima sakyti, visai neseniai – 2008 metais. Nuo pat pradžios fotografijos ne tik imtos rodyti viešai grupinėse, personalinėse parodose, bet ir pradėjo gulti į fotoknygas. Taigi parodoje bus pristatytas ir gausus unikalių vienetinių fotoalbumų derlius, subrandintas per pastarąjį dešimtmetį. Darbščioji fotografė ruošia ir daugiau siurprizų. Kokių? Kol kas paslaptis.

Birutė Musneckienė gimė 1942 metais rugsėjo 28 d. Mažeikiuose.1965–2008 metais dirbo Šiaulių ikimokyklinėse įstaigose auklėtoja, metodininke, Logopediniuose vaikų namuose auklėtoja, direktorės pavaduotoja ugdymui, gilinosi į Montessori ugdymo metodiką, savo žinias įgavo ir tobulino JAV, tapo Lietuvos M. Montessori asociacijos nare.
Išėjusi užtarnauto poilsio Birutė Musneckienė daug laiko ėmė skirti šeimos genealogijos studijoms bei kraštotyrai, nebesiskiria su fotoaparatu. Fiksuoja gamtos grožį, miesto kaitą ir sutiktus žmones, dalyvauja personalinėse ir grupinėse parodose. Su fotomenininku sutuoktiniu Algirdu ir viena yra parengusi daugybę kraštotyrinių darbų ir fotoalbumų apie žymius šiauliečius, skulptorių Aloyzą Toleikį, gamtininką Stasį Gliaudį, VU Šiaulių akademijos botanikos sodą, Juliaus Janonio gimnaziją, miesto renovaciją, Šiaulių Katedrą ir kt. Už kraštotyros veiklą sutuoktiniai buvo apdovanoti Mikelio prizu.

Birutės Musneckienės fotografijų parodos atidarymas spalio 20 d. (ketvirtadienį) 16 val. „Laiptų galerijoje“. Maloniai kviečiame!

Paroda veiks iki spalio 26 d

„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau