Bonaventūro Šalčio tapybos darbų paroda BONUS VENTUS


Liepos 5 d. 18 val. Šiaulių miesto kultūros centre „Laiptų galerija“ atidaroma šiauliečio dailininko Bonaventūro Šalčio tapybos darbų paroda BONUS VENTUS. Paroda skirta Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės) dienai bei autoriaus 75–mečiui paminėti.


Bonaventūras Šaltis meno pasaulyje žinomas kaip portretų, švelnių peizažų, natiurmortų, abstrakcijų autorius. Dailininkas daug dėmesio skiria piešimui, todėl jo tapysena kruopšti, žavinti gamtos grožio poetizavimu, žmogaus gyvenimo ir akimirkos įspūdžio jungtimi, mus supančių daiktų estetika.


Autorius juokauja, kad yra visko tapytojas, viskuo domisi ir yra viską išbandęs, kaip dabartinės mūsų vasaros – stichinės, su liūtimis ir sausromis. Tapytojas pripažįsta, jog pastaruoju metu jį labiau traukia realistinė abstrakcija, tačiau savajam „aš“ dailininkas leidžia tekėti kaip upei – tegul ji teka ten, kur jai patinka.


Naujausioje Bonaventūro Šalčio tapybos darbų parodoje BONUS VENTUS pateikiama autoriaus kūrybos retrospektyva. Tai jau septintoji dailininko paroda „Laiptų galerijoje“. Pirmoji pristatyta dar 1992 metais, paskutinė – 2018-aisiais.


Bonaventūras Šaltis gimė 1949 m. Kelmės rajone. 1972 m. baigė Šiaulių universiteto Dailės fakultetą, buvo ilgametis šio universiteto Menų fakulteto piešimo katedros dėstytojas, docentas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Parodose tapytojas dalyvauja nuo 1973 m. Jo darbai yra nukeliavę iki Švedijos, Olandijos. Daug autoriaus kūrinių yra nugulę Lietuvos ir užsienio privačių kolekcininkų fonduose.


Kviečiame nepraleisti progos susipažinti su Bonaventūro Šalčio kūryba! Lauksime Jūsų liepos 5 d. 18 val. ŠMKC „Laiptų galerija“ (Žemaitės g. 83, Šiauliai).


Tapybos darbų paroda BONUS VENTUS bus eksponuojama iki liepos 27 d.

„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau