„Dėlionė. Laiko mozaika“

Šių metų rugsėjo 11 d. (penktadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Sauliaus Kruopio tapybos paroda „Dėlionė. Laiko mozaika“, skirta Šiaulių miesto gimtadieniui.

Saulius Kruopis gimė 1960 vasario 11 d. Šiauliuose. Jis, įkvėptas Aloyzo Toleikio ir Vytenio Rimkaus, būdamas vos penkerių metų apsisprendė būti menininku. Nuo 1971m. lankė keturmetę Šiaulių miesto vaikų dailės mokyklą, o 1972 balandžio 20 laimėjo pirmąją vietą respublikiniame piešimo konkurse. Nuo 1975m. mokėsi Kauno St. Žuko dailės Technikume (meninę fotografiją, dėst. P. Karpavičius ir M. Dapkus). Nuo 1987m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje, tapybos fakultete (dėstė J. Daniliauskas, V. Antanavičius, A. Šaltenis, K. Zapkus (JAV) ir L. Katinas). Nors S. Kruopis tapytojas, tačiau domisi ir fotomenu, istorija, kolekcionavimu, architektūriniais maketavimais ir dar daug kuo. Dailininkas yra idealistas, o fotomenininkas Juozas Valiušaitis dar geriau yra įvardinęs „Paskutinis idealizmo sargybinis.“ 2011 m. jis baigė kurti Šiaulių senamiesčio maketo I etapą. Šiandien maketas eksponuojamas Ch. Frenkelio viloje.

„Apie Saulių Kruopį kalbėti sausai, dalykiškai gana nelengva. Ir pirmiausia dėl to, kad tai labai gili, įvairiapusė ir charizmatiška asmenybė. Tai nuolat ir intensyviai kuriantis menininkas, aiškiai žinantis savo kelią ir savo vietą po saule. Jo veikla tiems, kas gyvena menu, serga menu, ilgisi meno, yra labai matoma. Bet jis ne iš tų, kurie mėgsta pompastiką, panegiriką, televizinį šou. Atrodo, kad jam puikiai tiktų žymios literatūrologės V. Daujotytės ištarti žodžiai: „Nemėgstu jokių apsimetimo formų. O ypač maloniųjų“. Jeigu tapytojo asmenybę ir kūrybą reiktų apibūdinti vienu sakiniu, jis galėtų skambėti taip: tai ne tik kūryba, tai švarių rankų ir atviros širdies politika, kurios Lietuva šiandien yra labai pasiilgus“ – apie S. Kruopį rašo humanitarinių mokslų daktarė Rasa Stulpinienė.

Taip jau sutampa, kad paroda, skirta Šiaulių miesto dienoms, autoriaus jubiliejinė 55-ių metų paroda. Taigi, tai dviguba gimtadienio šventė. Paroda pavadinta „Dėlionė. Laiko mozaika“. Tai ne tik skambus pavadinimas, bet ir parodos kodas. Autoriaus idėja – savo naujus, 2014-2015m. tapytus darbus apjungti vieninga Kuršių nerijos tema, spalvomis, faktūromis, iš atskirų tapybinių fragmentų, vaizduojančių marių pakrantes, jūrą, kurėnus, prieplauką, dangų, žvejų namelius, mauduoles ir Nidos smėlynus, sudėlioti vieningą dėlionę. Tai S. Kruopio tapytos drobės. Jos vasario mėn. jau buvo eksponuotos Vilniuje „Juozo Galerijoje“, o šią vasarą ir Jūrmalos (Latvija) miesto muziejuje. Šiauliuose dėlionė bus papildyta 15 naujų drobių, specialiai nutapytų „Laiptų galerijai“. Kadangi dėlionė dėliojama jau nuo 1999 metų, pavadinime atsiranda nuoroda į tai – laiko mozaika. Taip per 16-os metų laikotarpį sukurti darbai, tačiau ne vien S. Kruopio, o net 85 autorių. Visi kartu jie virsta vieninga, harmoninga paroda – dėlione, kuri kaip vienas vieningas kūrinys, sudarytas iš 20-ies, 40-ies ar net 100 darbų. Kas bus sudėta šioje dėlionėje – visiems pažįstami Nidos peizažai ar naujos abstrakcijos – bus autoriaus sprendimas ir staigmena parodos lankytojams.

Paroda veiks iki spalio 8 d.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau