Elgos Grinvaldės tapybos darbų paroda LABIRINTAS

Lapkričio 17 d. 18 val. „Laiptų galerija“ kviečia į Elgos Grinvaldės tapybos darbų parodos LABIRINTAS atidarymą. Paroda skirta Latvijos nepriklausomybės dienai paminėti.

Parodos LABIRINTAS paveikslų kolekciją sudaro specialiai šiai parodai atrinkti geriausi pastarųjų penkerių metų autorės darbai. Elga Grinvaldė, kalbėdama apie šią parodą, pasakoja: „Gyvenimo įvykius galima palyginti su labirintų įveikimu per laiką ir erdvę, kuriame turime galimybę keliauti, ir kiekviename posūkyje mums atsiveria naujos galimybės keisti savo gyvenimo kelią. Tapyba man – tai asmeninė meditacija su savimi. Tai vieta, kur šiuo metu randu emocinę pusiausvyrą, tai mano pasirinkimas šiame labirinte“.

Latvijos dailės akademijos profesorius Ojaras Sparytis, kalbėdamas apie Elgos Grinvaldės kūrybą, sako: „Elgos Grinvaldės meninės raiškos galia nereikia stebėtis. Jai reikia duoti valią, nes paveikslų grandinės, tarsi Florencijos bažnyčių freskos, tapybiškai įtraukia žiūrovą į jos kūrybos užpildytą „tuštumą“, kuri nėra nei fizinė, nei erdvinė dimensija, o materializuota mintis, prisotinta kultūrinės patirties ir tankiu emociniu sluoksniavimu. Jas sąlyginai žymi paveikslų pavadinimuose minimi peizažai, slėniai, žemės ir dangaus atspindžiai, tačiau galiausiai jos yra ir lieka sūpuojant ant laiko dilimo ribos tarp vakarykštės ir rytdienos. Ir šis ribos pojūtis, esant siauriausioje smėlio laikrodžio dalyje, kai po kojomis jau matoma pusė prabėgusio laiko smilčių, o virš galvos nesimato, kiek smėlio grūdelių ten dar likę, užima menininkės pasąmonę su beviltiška jėga.“

______________________________________________________________________________________________________
Trumpai apie autorę:

2000 m. Elga Grinvaldė baigė Latvijos dailės akademiją, kur lankė profesoriaus Uno Danilevskio studiją ir įgijo dailės magistro laipsnį. Nuo 2003 metų ji yra Latvijos dailininkų sąjungos narė. Menininkė kuria ne tik tapybos darbus, bet ir meno kūrinius iš stiklo. Elga Grinvaldė dalyvauja įvairiuose projektuose kaip meno dėstytoja, yra įvairiausių parodų kuratorė ir organizatorė.

Pirmoji Elgos Grinvaldės asmeninė paroda pristatyta 1996 m. Valkos kultūros namuose.

Kitos svarbiausios asmeninės parodos:
2001: „Siena“ („Siena“), Unibanko Agenskalno filialas, Ryga, Latvija
2004: „Šviesa Šešėlis Bliuzas“ („Gaisma Ēna Blūzs“), Agijos Sūnos (Agija Sūna) meno galerija, Ryga, Latvija
2014: „Sakralinis prisilietimas“ („Sakrālais pieskāriens”), Vitebskas, Baltarusija
2016: „Bei colori“, Florencija, Italija
2020: „Tuštumos jėga“ („Tukšuma spēks”), Marko Rotko meno centras, Daugpilis, Latvija
2021: „Vertikalės“ („Vertikāles“), MuseumLV galerija, Ryga, Latvija
2022: „Meditacija“ („Meditācija“), Daugpilio kraštotyros ir meno muziejus, Daugpilis, Latvija
2023: parodos projektas „Keitimo rezultatas“ („Maiņas rezultāts“), Bauskės muziejus, Bauskė, Latvija.

Nuo 1996 m. surengtos 37 Elgos Grinvaldės asmeninės parodos. Daugiausia – Latvijoje. Taip pat menininkės darbai pristatyti ir 54 grupinėse parodose Latvijoje bei kitose šalyse.

Elgos Grinvaldės parodos LABIRINTAS atidarymas lapkričio 17 d. (penktadienį)18 val. Šiaulių miesto kultūros centre „Laiptų galerija“ (Žemaitės g. 83).

Paroda bus eksponuojama iki gruodžio 10 d.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau