„Vilniaus istorijos“ Šiauliuose“

2017 m. rugsėjo 29 (penktadienį) d. 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Živilės Jasutytės (Vilnius) tapybos paroda „Vilniaus istorijos“ Šiauliuose“.

Vilniaus istorijos – nekintantys pokyčiai
Kiekvienam, kad ir kokioje pasaulio dalyje būtum, neišvengiamai lemta bent kartą tiesiogiai pažvelgti į juodas ponios Rutinos akis. Visai nesvarbu, ar tą akimirką skubėtum Vilniaus Gedimino prospektu, Niujorko 5-ąja aveniu ar Paryžiaus Eliziejaus laukų alėja. Tuomet imi aiškiai suvokti, kad ta amžinoji pakeleivė kiekvieną lydi iki pat mirties. Šiais laikais madinga viską daužant ir laužant pulti į antrojo, trečiojo ar net ketvirtojo šanso paieškas, kitiems priimtina nieko nedaryti ir viltingai lūkuriuoti netikėto ir, svarbiausia, iš bet kur, bet tik ne iš „gimtojo sodžiaus“, stebuklingo gelbėtojo apsireiškimo. Taip buvo visuomet, ypač šioje Šiaurės Europos dalyje, nuolat prietemų dengiamo Vilniaus gatvėse – ši žemė gimdo daug garsių turistų ir daug bevardžių tinginių.

Man tai pasirodė labai įdomi tema – pažvelgti į šabloniškumą per šablono teleskopą. Vilniuje, Šiaurės miestelyje, pamačiau nuvyniotų kabelių rites. Apvalūs mediniai skydai buvo stebėtinai panašūs į koncentruotų tolimųjų vaizdų plotus, kuriuose tetrūko fokusuoto vaizdo. Taip dirbtuvėje atsidūrė keliolika įvairaus dydžio apskritų pagrindų vaizdams nuo mažiausio iki didžiausio išryškinti.

Mano kasdieninis maršrutas jau daugelį metų driekiasi nuo Žvėryno Gedimino prospektu iki Šv. Onos bažnyčios. Kartais pamatau daugiau, kartais visai nieko, ką vertėtų prisiminti, bet neapleidžia nuojauta, kad esu pamiršusi kur kas daugiau svarbių kasdienybės vaizdų. Ir tuo nesistebiu, nes šalia nuolat garsiai kaukši ir dėmesį blaško visų mūsų draugė ponia Rutina. Prieš metus nusprendžiau nutapyti ,,savo’’ Vilnių. Tapiau žinomus buvusio ir esamo Vilniaus vaizdus ir tokius pačius pažįstamus daiktus ar reiškinius, visiškai nesistengdama suteikti jiems kokią nors didingą reikšmę ar prasmę. Norėjau priversti pačią Rutiną prabilti savo slaptais tekstais. Tikiuosi, parodos žiūrovui pavyks juos išgirsti. (Živilė Jasutytė)

apie AUTORĘ
IŠSILAVINIMAS:
1991 m. Vilniaus dailės akademija, tapyba.

PARODOS:
Personalinės parodos:
Surengė 17 personalinių parodų, iš jų:
2015 m. personalinė paroda Valstybinės M. Mažvydo bibliotekos padalinyje Palangoje.
2016 m. VDA galerija “Akademija“.

Grupinės parodos:
2015 m. Pilzeno piešinio Bienalės 2014 paroda Vakarų Bohemijos Pilzeno muziejuje ir galerijoje, Vokietija.
2015 m. Tarptautinio seminaro – M. Ruzamskio vardo plenero Tarnobržego pilyje paroda, Tarnobržegas, Lenkija.
2015 m. Paroda „Нежнó”, Baltarusijos valstybinės meno akademijos galerijoje „Akademija“, Minskas, Baltarusija.
2015 m. Paroda „Angelai“, Vydeniškių vienuolyno muziejus.
2015 m. XVIII tarptautinio juodosios ir raugo keramikos seminaro „Žydėjimas“ paroda Vilniuje, Jaunųjų menininkų galerijoje/dirbtuvėje.

Paroda veiks iki 2017 m. spalio 25 d.

Maloniai kviečiame!
Organizatoriai,
8(41) 200 643


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau