„Femme“

Šių metų lapkričio 18 d. (antradienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Ilgvaro Zalans ir Ievos Carukos kūrybos darbų paroda „Femme“, skirta Latvijos Nepriklausomybės dienai.

Ketvirtus metus iš eilės „Laiptų galerija“ tradiciškai švenčia Latvijos Nepriklausomybės dieną kartu su latvių menininkais. Jau buvo pristatyta Talsu, Liepojos, Venspilio menininkų kūryba, šiemet šiauliečiai pamatys menininkų iš Rygos Ilgvaro Zalano ir Ievos Carukos tapybos ir grafikos darbus.

Ilgvars Zalans gimė 1962 m. nedideliame Latvijos miestelyje. Studijas baigė Latvijos dailės akademijoje. Autorius mano, kad į dailę jis atėjo tik intuicijos ir likimo vedamas, nes gimtajame mieste niekas net įsivaizduoti negalėjo, kad galima būti „tik“ dailininku. Ilgus metus stengdamasis pritapti ir prisitaikyti prie aplinkos primetamų nuostatų kas jam duota ir kas ne, menininkas suprato vienintelę tiesą – kurti jam yra gyventi.
Ypatingo dėmesio meno mylėtojų tarpe I. Zalans sulaukė po savo pasaulinio turnė, kurio metu net 33 šalyse surengė 25 minučių trukmės performansus („action – painting“) gatvėse, aikštėse, muziejuose, galerijose, krantinėse ir kokiose tik įmanoma įsivaizduoti „scenose“.
Menininkas kuria sodrius, spalvingus, pilnus gyvybės ir energijos vaizdinius. Jo aistra spalvoms iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti per daug žaisminga ir spontaniška, tačiau I. Zalano tapyba – tai skrupulingo „mąstymo akimis“, kruopščios klasikų kūrybos analizės ir sunkaus darbo rezultatas. „Kuriu vaizdus ir motyvus, kurie savo esme – architipiški, universalūs ir suprantami visais žmonijos vystymosi laikotarpiais, o ne primesti, būdingi tam tikram visuomenės sluoksniui“, apie savo darbus kalba autorius.
I. Zalans yra daugelio prizų, stipendijų laimėtojas įvairiose pasaulio šalyse, jo darbų yra JAV, Ukrainos, Japonijos, Kinijos, Indijos, Rusijos muziejuose, galerijose ir privačiose kolekcijose.
Latvijos menininkas yra dažnas plenero „Šiaulių Monmartro Respublika“ dalyvis, ši paroda – tai jau antroji I. Zalano paroda „Laiptų galerijoje“.

Ieva Caruka savo kūrybą „Laiptų galerijoje“ pristato pirmą kartą.
I. Caruka studijavo Lvovo (Ukraina) poligrafijos institute grafiką, kur tiesiog įsimylėjo senovės kultūrą su giliomis tapybos ir grafikos tradicijomis; vėliau žinias gilino Latvijos dailės akademijos grafikos fakultete. Ankstyvojoje menininkės kūryboje vyravo ekspesionizmas- kaip protestas pieš sovietmečio įtampą ir nelaisvę. Bet ir šių dienų jau nepriklausomoje visuomenėje įsigalėjo materializmas, kuris taip pat atima laisvę. Autorei ypač svarbūs žmonių santykiai, būties klausimai: žmogus ir Dievas, vyras ir moteris, vienatvė ir dar daug žodžiais nenusakomų dalykų, kuriuos I.Caruka per spalvą ar liniją siunčia pasauliui…
Grupinėse parodose Latvijoje ir užsienyje grafikė dalyvauja nuo 1988 metų, personalines parodas surengė gimtojoje šalyje bei Lenkijoje, Šveicarijoje. Menininkės darbų yra Vakarų Europos ir Amerikos galerijose ir privačiose kolekcijose, Lvovo Meno muziejuje, privačioje prezidentės Vairos Vikės Freibergos kolekcijoje.
Nuo 2008 m. I. Caruka vadovauja dailės studijai Jaunmarupės meno mokykloje.

Paroda veiks iki gruodžio 14 dienos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau