Irenos Šliuželienės ir Gitanos Kaltanienės kūrybos parodos „Refrenas dviems“atidarymas

Laiko ratas, gamtos dovanos, neatrastos istorijos ir tiltai į naujus pasaulius – Irenos Šliuželienės ir Gitanos Kaltanienės kūryboje

Birželio 8 d. 18 val. „Laiptų galerijoje“ atidaroma Gitanos Kaltanienės grafikos ir Irenos Šliuželienės keramikos darbų paroda „Refrenas dviems“. Tai ketvirtoji bendra šiauliečių menininkių paroda.

„Kai kurie mūsų stebėjimo objektai sukelia didingumo įspūdį tuo, kad tiek dėl
jų erdvinio dydžio, tiek ir dėl jų gilios senovės, t.y. laiko trukmės, šalia, jų mes jaučiamės be galo menki, o vis dėl to pasineriame į jų vaizdo teikiamą palaimą.“ (A. Schopenhauer)
Stabtelėjus prie Irenos Šliuželienės darbų kyla laiko trukmės ir priešpriešų sugretinimo jausmas. Atrodo, kad moliu ši kūrėja prakalbina gamtą, paliečia visiškai natūralią, tikrą medžiagą ir suteikia jai progą prabilti. Beribis džiaugsmas ir labai stipri kančia gali pasireikšti tame pačiame asmenyje ar kūrinyje. Irenos kūriniuose galima pastebėti labai stiprų gamtos alsavimą ir itin gerai pažįstamą materiją tame pačiame objekte. Ar suprantate, kiek reikia vidinės jėgos sugretinti pažįstamo objekto jėgą su gyvybe degančia gamta? Tai momentas, kai priešybės tampa vieniu, tai momentas, kai vienis tampa nauja forma.

Gitanos Kaltanienės meno kūriniai it atviros minčių, fantazijų, apmąstymų kelionės, kurios gali priminti pasakas, dainas, poeziją, filosofiją… Kiekvienas darbas turi savo pradžią, vyksmo vystymąsi, kulminacinius taškus bei pabaigą. Kyla jausmas, jog toje pabaigoje gali atgauti kvapą nuo tų, ką tik akimis perskaitytų simbolių, elementų, spalvų. Dekoratyvumas kiekviename darbe vis atskleidžia pasikartojančius motyvus, kurie kūrėjos darbams suteikia identitetą, t.y. rankos, moterų veidai bei jų kūnai.

Irena Šliuželienė
Gimė 1963 m. balandžio 10 d. Šiauliuose.
1981-1986 m. mokėsi Šiaulių Universiteto menų fakultete.
Nuo 1990 m. dalyvauja miesto, respublikinėse ir tarptautinėse parodose, pleneruose, konkursuose, bei įvairiuose meninės kūrybos projektuose. Dirba keramikos srityje. Kūryboje akcentuojama simbolika, minkštos plokštumų faktūros praturtina ir sušildo santūrias ir lakoniškas formas. Nevengia eksperimentuoti, ieškoti autorinės savasties. Kaip atskira sritis – vystoma ir plėtojama Angelo – žaidžiančio vaiko tema. Surengė devynias autorines keramikos darbų ir piešinių parodas. Darbų yra įsigiję privatūs kolekcionieriai Lietuvoje ir užsienyje.
Yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Dirba Šiaulių dailės mokykloje.

Gitana Kaltanienė
Gimė 1969 m. Kaune.
1987-1992 m. mokėsi Šiaulių Universiteto menų fakultete.
Nuo 1999 m. dalyvauja miesto, respublikinėse ir tarptautinėse parodose, pleneruose, bei įvairiuose meninės kūrybos projektuose. Surengė penkias personalines parodas.
Nuo 2013 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė (Grafikos skyrius).
Dirba Šiaulių dailės mokykloje.

 

Paroda veiks iki 2018 m. liepos 2 d.

Maloniai kviečiame!
Organizatoriai,
8(41) 200 643


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau