Andriaus Seselsko piešinių paroda „Išsilaisvinimas“

2016 metų rugsėjo 23 d. (penktadienį) 17 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Andriaus Seselsko (Kelmė) piešinių paroda „Išsilaisvinimas“.

Andrius Seseskas – jaunas, talentingas, meistriškai pieštuką valdantis, kritikų vadinamas vienu iš stipriausių pieštuku piešiančių grafikų Lietuvoje, jau sulaukęs dėmesio iš meno gerbėjų užsienyje. Pasak menotyrininko Vytenio Rimkaus: „Pati grafikos darbų technika savo kruopštumu ir tobulumu sukelia nustebimą ir susižavėjimą. Kiekvienas paveikslas – į save įtraukiantis pasaulis, į kurį žiūrėdami, išgyvename savas gyvenimo ir pasaulėjautos istorijas. Tai vizijos, kuriose susipina religiniai, istorijos, metafiziniai motyvai.“

Siurrealistiniai dailininko darbai, atlikti unikalia technika, sparčiai pelno sėkmę ne tik Kelmėje, kur autorius gyvena ir dirba, bet už jos ribų: piešiniai eksponuoti Vilniuje, Rygoje, laukia personalinės parodos Ispanijoje ir Vokietijoje. Už knygos „Vilniaus padavimai“ iliustravimą A. Seselskas apdovanotas premija už meniškai vertingiausias nespalvotas iliustracijas Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos skelbtame Geriausios metų knygos vaikams konkurse.

Visuose nespalvotuose tik pieštuku sukurtuose paveiksluose nėra jokio trintuko žymės. „Jis sušiauštų popierių. Trintukas reikalingas tik tada, kai galvoje trūksta išgrynintos piešinio istorijos“, – sako piešinių autorius. Idėjų ir įkvėpimo autorius semiasi iš istorinių, religinių, metafizinių motyvų. „Man patinka simbolių pasaulis, mitai, legendos – tai mano įkvėpimo šaltinis. Mėgstu poeziją – kartais vienoje eilėraščio eilutėje pamatau visą paveikslą, kurį ir nupiešiu“, – sako siurrealistinių paveikslų kūrėjas.

Dailininkas savo parodą pavadino „Išsilaisvinimas“ pagal to paties pavadinimo kūrinį, kuriame preciziškai pieštuku nupiešta iš grubaus medžio išsivaduojanti moters figūra. Tai tarsi paties menininko sielos simbolis – išsilaisvinimas – laisvės pasirinkimas gyventi savąjį, vien širdimi jaučiamą gyvenimą.

Užbaigti naujausių darbų pristatymo turą autorius nusprendė „Laiptų galerijoje“ – meno kritikus ir lankytojus sužavėję kūriniai sugrįžta iš Rygos. Paroda „Išsilaisvinimas“ – tai dovana visiems dailės mėgėjams, pasiilgusiems istorijų, legendų, fantastinių pasakojimų, unikaliai perteikiamų grafikos kalba.

Andriaus Seselsko kūryba „Laiptų galerijoje“ pristatoma antrą kartą.

Paroda veiks iki spalio 3 dienos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.>


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau