„jau…“

Šių metų liepos 9 d. (trečiadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Bonaventūro Šalčio (Šiauliai) tapybos paroda „jau…“, skirta autoriaus 65-mečiui.

Bonaventūras Šaltis – „Laiptų galerijos“ dailininkas: 1992 metais, kai buvo įkurta galerija, jis buvo pirmasis šiaulietis menininkas, surengęs čia parodą. Liepos 9 d. atidaroma autoriaus paroda „Laiptų galerijoje“ – jau šeštoji.

Bonaventūras Šaltis (g. 1949 m.) baigė Šiaulių universiteto Dailės fakultetą, po to buvo šio universiteto Menų fakulteto Piešimo katedros dėstytojas, docentas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nuo 1973 metų dalyvauja parodose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Švedijoje, Olandijoje, jo tapybos darbų yra įsigiję kolekcininkai iš Lietuvos ir užsienio šalių.
Sugebėjimas tapyti atsiskleidė mokykloje, kur dar penktokas Bonaventūras Šaltis nukopijavo pasakų knygos iliustraciją ir buvo pramintas „menininku“. Vieną pirmųjų savo dailės mokytojų menininkas laiko Vitolį Trušį, nors ypač vertina mokytojus, kurie skatina pačius mokinius skleistis, o ne primeta savo teorijas.
Tapytojas žinomas kaip portretų, miniatiūrų, švelnių peizažų, natiurmortų, abstrakcijų autorius; jo drobėse poetizuojamas gamtos grožis, akimirkos įspūdis, brėžiamos žmogaus gyvenimo ir gamtos pasaulio paralelės, atskleidžiama kasdienių estetika. Dailininkas daug dėmesio skiria piešiniui, natūros studijoms ir labai atsakingai žiūri į savo pašaukimą: „Nedarau blogiau, negu moku. Dvasinis, ikonografinis bei intelektualinis mano kūrybos pamatas – savosios prigimties pažinimas, visumos ir dalies harmonija“, apie savo kūrybą sako B. Šaltis.

Paroda veiks iki rugpjūčio 4 dienos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau