Jono Švažo (1925 – 1976 m.) tapybos ir Marijos Švažienės tekstilės paroda

Spalio 7 d. (penktadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ atidaroma dailės klasiko, tapytojo Jono Švažo (1925 – 1976 m.) ir tekstilininkės Marijos Švažienės darbų paroda.

„Laiptų galerija“ tęsia savo tradiciją ir misiją – pristatyti šiauliečiams ir miesto svečiams dailės klasikų ir aukščiausio lygio dailės meistrų kūrybą. Jonas Švažas (1925 – 1976) – vienas žymiausių 7-8 dešimtmečių Lietuvos tapytojų, lietuvių tapybos atnaujinimo šauklys ir novatorius, savo kūryba pasiryžęs įveikti tuometį stalininį socrealizmą. Jo paveiksluose vyrauja to laikotarpio tapybai nebūdinga spalvos jėga, plokštuminė erdvės traktuotė, svarbūs dekoratyvūs ritminiai geometriniai ir spalviniai elementai. ,,Laiptų galerijoje” bus pristatomi rečiau rodyti jo kūriniai iš šeimos rinkinio – portretai, peizažai su medžiais, kosmoso krašteliai, išsiskiriantys įspūdinga spalvų kaita, kontrastu, netikėtų formų kompozicijomis.

Be Jono Švažo žmonos, Marijos Švažienės, neįsivaizduojama kitos vizualiųjų menų krypties – Lietuvos meninės tekstilės – panorama. Gyvoji tekstilės legenda, taip menininkę vadina jos kolegos ir menotyrininkai. Ji pirmoji Lietuvoje pradėjo kurti erdvinius gobelenus, o per daugiau nei 5 dešimtmečius meninės veiklos suformavo unikalų savo plastinės kūrybos stilių. Dr. Dalia Karatajienė apie M. Švažienės amato įvaldymą sako: ,,Kai meniniame bei profesiniame lygmenyje pasiekiamos tokios aukštumos, regisi, dailininkas jau yra pasakęs viską – lyg būtų priartėta prie pačios būties ištakų“. „Laiptų galerijoje“ eksponuojamoje parodoje bus pristatyti M. Švažienės kurti gobelenai, atpindintys savitą menininkės kūrybos braižą, paremtą dekoratyvine ritmika, raiškia spalvine forma.

Jono Švažo (1925 – 1976) ir Marijos Švažienės parodos atidarymas spalio 7 d. 18 val. „Laiptų galerijoje“. Parodoje dalyvauja menininkė Marija Švažienė, sūnus Saulius Švažas. Parodą pristatys menotyrininkė dr. Dalia Karatajienė.

Paroda veiks iki lapkričio 12 d.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau