Jūratės Stankevičienės kūrybos darbų paroda

Šių metų lapkričio 7 d. (penktadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Jūratės Stankevičienės kūrybos darbų paroda.

„Jūratė Stankevičienė gimė 1949 m. spalio 1d. Biržuose. Gavusi tėvų energingumo, darbštumo, meniškumo, žingeidumo dovaną, ji dalyvauja ir domisi viskuo – mokslu, muzika, daile. Jūratei, septyniolikametei, buvo įteiktas liaudies dailės meistro audėjos pažymėjimas. 1964 m. gavo muzikos mokyklos akordeono klasės baigimo pažymėjimą. 1967 m. aukso medaliu baigė Biržų 1-ąją vidurinę mokyklą.
1972 metais baigusi tuometinį Kauno Politechnikos Institutą, įgijusi mėsos ir mėsos produktų technologijos inžinieriaus specialybę, Jūratė pagal paskyrimą atvyko gyventi ir dirbti į Šiaulius. Ir čia ji nenustygo vietoje: dainavo ,,Vairo“ ansamblyje, toliau domėjosi mokslais ir 2004 metais apgynė socialinių mokslų vadybos krypties daktaro disertaciją. Paskaitos Šiaulių Universitete, 2008 m. suteiktas pedagoginis docento vardas.
Šiomis dienomis Jūratės laikas sustoja kūryboje. Pirmiausia – piešinys, natūros studija, prigimtinė matymo ir rankos judesio darna. Kitas potraukis – forma, keramika. Drąsiai imamasi lakštinės ir skulptūrinės lipdybos, spaudo iš gipsinės formos ir tuo pačiu spalvinių glazūros sprendimų. Įdomu tai, jog kiekvienas kūrinys, jo detalė ar spalvinis akcentas turi savo istoriją ir prasmę.
Netikėtas ir ypatingas Jūratės pomėgis – vintažinių rūbų kūryba. Sako siūti išmokusi iš močiutės, kuri buvusi puiki siuvėja. Čia, matyt, turi įtakos ir autorės požiūris, kad persisotinęs naujovėmis pasaulis turėtų atsigręžti į praeitį, į tai, kas paprasta, bet neprasta. Žavi sugebėjimas rasti balansą ir suderinti tai, kas nauja ir aktualu šiandien, su tuo, kas buvo brangu prieš kelis dešimtmečius bei laiko jau patikrinta. Lietuviški audimo raštai, moteriški prabangūs raukiniai ir siuvinėtas akcentas, atkeliavęs nuo seno pagalvėlės užvalkalo – rūbas drąsiai, iššūkius mėgstančiai, tuo pačiu švelniai ir paslaptingai damai. Skandinaviški raštai, šiaurietiškos spalvos – netikėtas kostiumas, gimęs iš kelių tarpusavyje nesusijusių rūbų. Ir taip kiekvienas kostiumas, ansamblis su savo paskirtimi ir atsiradimo istorija.
Savo vietą kūryboje užima interjero puošyba – sieniniai kilimai, perkelti naujam gyvenimui, praturtinti tekstilės, keramikos elementais.
Visą iš pirmo žvilgsnio daugiašakę kūrybą vienija drąsa, išradingumas, praktiškumas, subtilumas ir lengvo humoro prieskonis.
Keramikos darbus eksponavo keturiose parodose, surengė personalinę parodą gimtuosiuose Biržuose.“

Irena Šliuželienė, Šiaulių dailės mokyklos direktorė, LDS narė

Paroda veiks iki lapkričio 24 dienos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau