Kazio Bimbos, Viliaus Biskio ir Alvido Paškausko paroda TRYS SKULPTORIAI

Šiaulių miesto kultūros centre „Laiptų galerija“ pirmą kartą kūrybines jėgas suvienija puikiai visiems pažįstami šiauliečiai skulptoriai – Kazys Bimba, Vilius Biskis ir Alvidas Paškauskas. Liepos 10 d. 18 val. pristatoma šių autorių bendra paroda TRYS SKULPTORIAI.

Ši skulptorių trijulė garsėja savitais kūriniais. Autorių rankose „prabyla“ įvairiausios medžiagos – mediena, akmuo, metalas, stiklas ar bet kokios kitos netikėtos materijos. Neretai naudojami ir jų deriniai, kuriais siekiama atskleisti medžiagų lankstumą, tačiau drauge ir tvirtumą.

Visų autorių kūryba – solidi, stipriai sukalta, skulptūriška, stebinanti figūrų traktavimo meno, kai kiekvienas kūrinys užkoduotomis prasmėmis perteikia esminę mintį ir išsiskiria gebėjimu sukomponuoti monumentalias formas. Kūrėjai nepasikliauja spontaniška pagava, ilgai studijuoja kiekvieną detalę. Visus tris skulptorius vienija ir tai, kad beveik niekada iš jų kūrinių nedingsta šventiškumo, paslaptingumo ir ekscentriškumo tema.

Jaunesnysis jų kolega – skulptorius Martynas Gaubas – sako, kad jį žavi ir stebina nepailstami šios trijulės eksperimentavimai, netikėtos technikos ir neįprasti erdviniai sprendimai. Vienas iš parodos bendraautorių, Alvidas Paškauskas, pažymi, jog į kiekvieną darbą reikia įdėti energijos, ji turi iš kažkur atsirasti ir menininkas kiekvienam kūriniui turi suteikti dvasią.

Trejeto gyvenimo tikslas – kūryba. Galimai toks autorių meninis užsidegimas ir leidžia jiems būti produktyviems, rengti parodas. Kazys Bimba, Vilius Biskis ir Alvidas Paškauskas kurti ir rengti parodas pradėjo dar aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Atskirai kiekvieno iš jų parodos yra vykusios ir ŠMKC „Laiptų galerija“, tačiau trise kartu jie susitinka pirmą kartą.

__________________________________________________________________________________________________________

TRUMPAI APIE SKULPTORIUS:

Kazys Bimba (g. 1951 m. Šiaulių rajone, Mikailaičių kaime) – Šiaulių krašto skulptorius, akmentašys. Kūrybinę veiklą pradėjo 1972 m. Nuo 1978 m. dalyvauja įvairiose parodose, pleneruose, menininkų organizuojamuose projektuose. Skulptorius yra sukūręs virš 300 antkapinių paminklų, įvairių skulptūrų iš akmens, medžio, marmuro, metalo.

2008 m. Kazys Bimba apdovanotas Šiaulių miesto kultūros ir meno premija. Autorius surengė 15 personalinių parodų įvairiuose Lietuvos ir užsienio miestuose. Jo darbų yra įsigiję Lietuvos muziejai ir privatūs užsienio kolekcininkai.

Vilius Biskis (g. 1954 m. Šiauliuose) – medžio drožėjas, skulptorius, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys. Menininkas daugiausia kuria iš medžio, akmenį jungia su bronza, žalvariu. Daug jo darbų yra iškeliavę į Vengriją, Vokietiją, Italiją, JAV. Skulptorius kasmet dalyvauja įvairiose tautodailės parodose, kūrybinėse stovyklose Lietuvoje ir užsienyje.

Alvidas Paškauskas (g. 1960 m. Šiauliuose) – Šiaulių skulptorius, sukūręs daugybę išskirtinių objektų, sudėtingų instaliacijų. Menininkas puikiai geba pažaboti įvairiausias materijas – akmenį, medį, metalą, stiklą, kurios neretai derinamos tarpusavyje, siekiant atskleisti medžiagų tvirtumą, trapumą.

Autorius dalyvauja grupinėse parodose, kūrybiniuose pleneruose. Alvidas Paškauskas – nuolatinis ŠMKC „Laiptų galerija“ tarptautinės kalėdinių miniatiūrų parodos-projekto „Jau atvažiuoja šventa Kalėda“ dalyvis, ne kartą yra dalyvavęs tarptautinio dailės festivalio „Šiaulių Monmartro Respublika“ pleneruose.

Iki pasimatymo parodos atidaryme liepos 10 d. 18 val. ŠMKC „Laiptų galerija“ (Žemaitės g. 83, Šiauliai)!

Paroda „Trys skulptoriai“ bus eksponuojama iki liepos 27 d.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau