KOSTAS DEREŠKEVIČIUS tapyba

Birželio 4 d. 18 val. Šiaulių „Laiptų galerijoje“ atidaroma dailininko Kosto Dereškevičiaus tapybos paroda. Tai ne pirmasis tapytojo pasirodymas šioje galerijoje – 2001 m. čia surengta jo ir dailininko Broniaus Leonavičiaus bendra paroda.

Šįkart „Laiptų galerijoje“ pristatoma Kosto Dereškevičiaus darbų retrospektyva. Tik baigęs dailės institutą dailininkas tapo buitinių scenų tapyboje pionieriumi: naujų namų kvartalai (vienodi, tad ir neatskirsi ar tai Vilniaus Žirmūnuose, ar Kauno Šilainiuose, ar Šiaulių Lieporiuose…), geltoni, raudoni troleibusai ar autobusai, kurortų poilsiautojai vienodais, dažniausiai tamsiais maudymosi kostiumėliais… Dažnai paveiksluose regimos moterys, toje kasdienėje socialistinio realizmo aplinkoje dirbančios įvairiausius buitinius darbus.

Tapytojo kūryboje daug langų. Jie tarsi vilties simboliai, bet irgi dažnai nepabėgantys nuo pilkos kasdienybės. Dereškevičiaus pamėgtos peizažo ir portreto temos dažnai telpa viename paveiksle. Nostalgija dvelkia „Afišų“ ciklas – apiplyšusios, lietaus plaunamos renginių reklamos ant skelbimo lentų ar stulpų. Spektakliai, koncertai jau įvykę, belikęs blunkantis jų prisiminimas.

Kostas Dereškevičius 1967 m. baigė tapybą Lietuvos valstybiniame dailės institute, 1971 – 1980 m. dirbo dėstytoju Vilniaus universitete, nuo 1980 m. dėstytoju Valstybino dailės institute. 1987 m. jam suteiktas nusipelniusio meno veikėjo vardas. Kūrinių yra Lietuvos dailės muziejuje, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.

Kosto Dereškevičiaus kūrybą pristato dailės kritikas, Vilniaus dailės akademijos muziejaus parodų salės „Titanikas“ direktorius Vidas Poškus. Paroda veiks iki liepos 3 d.

Parengė Ričardas Jakutis

SVARBU:
1. Parodų atidarymuose lankytojai sėdi.
2. Kaukė privaloma.
3. Prašome registruotis:   a) tel. 841 200 643
                                         b) el.p. toma.galerija@gmail.com :vardas, pavardė, tel. Nr


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau