Kovo 8 d. 17 val. „Laiptų galerijoje“ atidaroma Juozo Pranckevičiaus tapybos darbų paroda „Peizažo refleksijos“.

Juozas Pranckevičius priklauso tapytojų „individualistų“ grupei. Joje – per 20 menininkų – Ričardas Bartkevičius, Rimas Zigmas Bičiūnas, Jonas Daniliauskas Juozas Vosylius, Aleksandras Vozbinas ir kt.

Juozas Pranckevičius studijavo architektūrą, tačiau ją iškeitė į tapybą. Priklauso tapytojų individualistų grupei. Tai antroji menininko personalinė paroda Šiauliuose, nors grupinėje parodoje jau ne kartą yra pristatęs savo kūrybą Laiptų galerijoje.

Juozo Pranckevičiaus kūryboje vyrauja peizažas, gamtovaizdžių, marinistikos ir urbanistikos motyvai. Didžioji peizažų dalis nutapyta pleneruose, dėl to paveiksluose akivaizdi spalvinė darna, derinių įvairovė, ryžtinga ir emocionali teptuko kalba. Individualistai savo kūryboje nesilaiko griežtai apibrėžtų programinių ribų, čia sutelpa įvairios tendencijos ir stilistinės kryptys. Itin brangindami prieškario moderniosios tapybos tradiciją, jie aktyviai vysto plastinę meno kalbą, ypatingą dėmesį skiria spalvos, potėpio išraiškai, kūrinio visumos įtaigumui.

Menininkas yra ir žinomas galerininkas, veiklus visuomenininkas ir menų mecenatas, aktyviai dalyvauja labdaros akcijose.

Paroda veiks iki balandžio 3 d.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau