„New Look Croatia“

2017 m. liepos 4 (antradienį) d. 17 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma garsaus kroatų dizainerio Boris Ljubičić paroda „New Look Croatia“ir išskirtinis koncertas Šiaulių miesto gyventojams ir svečiams !

Boris Ljubičić yra vienas garsiausių Kroatijos dizainerių, kuriantis vizualios tapatybės, plakatų, televizijos ir tinklapių dizaino srityse. Vienas drąsiausių jo projektų – gana jaunos ir santykinai mažai žinomos šalies – Kroatijos Respublikos – vizulinės tapatybės sukūrimas. Nuo 1990 m. kurtas projektas buvo visiškai nauja vizualinio identiteto idėja, kuri integravo ekonomiką, medijas, reklamą, kultūrą ir kitus elementus į unikalų ir lengvai atpažįstamą Kroatijos vizualinį kodą. Tam tikslui dizaineris pasitelkė du savo mėgstamus objektus – kvadratą ir apskritimą. Per 20 darbo metų B. Ljubičić sukūrė daugiau nei 100 projektų, kurie yra tapę įvairių valstybinių įstaigų veidais. Dizainerio darbai yra pelnę tarptautinius apdovanojimus ir yra suvokiami kaip Kroatijos vizualinis identitetas, dėl savo išskirtinumo lengvai atpažįstamas globaliame dizaino ir vizualinės komunikacijos pasaulyje. Be to, projektas sulaukė daugybės tarptautinių apdovanojimų bei pripažinimo.

Paroda „New Look Croatia“ pristato šią Kroatijos Respublikos vizualinio identiteto koncepciją. Parodą atidarys Kroatijos Respublikos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis Krešimir Kedmenec ir Šiaulių miesto savivaldybės atstovas.
Ši paroda yra vienas iš daugelio Kroatijos ambasados viešosios diplomatijos renginių, kurių tikslas yra skleisti kroatų kultūrą Lietuvoje ir skatinti lietuvius domėtis šia šalimi.
Ypatinga dovana Šiaulių miesto gyventojams ir svečiams – po oficialaus parodos atidarymo trumpą koncertą surengs žymiausias Kroatijos mecosopranas Dubravka Šeparović-Mušović, kuriai akomponuos lietuvių pianistė Rūta Mikelaitytė-Kašubienė.

Dubravka Šeparović-Mušović – Kroatijos nacionalinio teatro operos žvaigždė, žymiausias Kroatijos mecosopranas, pelniusi aukščiausią operos solistės įvertinimą. Nuo 2001 metų savo pasirodymais užburia Kroatijos nacionalinio teatro lankytojus, taip pat yra koncertavusi Austrijos, Čekijos, Danijos, Vokietijos, Lenkijos ir kitų šalių scenose. Dubravka yra pelniusi daugybę Kroatijos bei tarptautinių apdovanojimų už vaidmenis Kroatijos nacionaliniame teatre, Saarbrücken valstybiniame teatre (Vokietija) ir kt. Baigusi architektūros studijas Zagrebo universitete, ji pasirinko vokalo studijas Zagrebo muzikos akademijoje, kurioje vėliau sėkmingai įsisavino ir operos bei oratorijos magistro programą. Jau po pirmojo operos debiuto Prahos nacionaliniame teatre ji užsitikrino ryškiausius vaidmenis Zagrebo nacionaliniame teatre.(Plačiau – www.dubravka-musovic.com)

Rūta Mikelaitytė-Kašubienė – pirmoji LMTA koncertmeisterio katedros aspirantė, įgijusi meno licenciato laipsnį. Tobulinosi geriausiose Europos aukštosiose muzikos mokyklose, tapo dviejų tarptautinių konkursų laureate. Septynerius metus dirbo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, akompanuoja daugeliui geriausių Lietuvos atlikėjų, taip pat ir užsienio dainininkams. Su savo kurtais kamerinės muzikos projektais nuolat dalyvauja įvairiuose festivaliuose. Daug dėmesio skiria vokalinei kamerinei muzikai propaguoti, šiuolaikinei kūrybai. Jos koncertų maršrutai driekiasi nuo Irkutsko per Maskvą, Kaliningradą, Rygą, Taliną, Oslą, Londoną, Kopenhagą iki garsiųjų Berlyno, Miuncheno, Bonos ir Vienos koncertų salių. Pianistė dukart gastroliavo JAV.

Boris Ljubičić (gim. 1945 m.) Zagrebo dailės akademijoje 1968 m. baigė tapybos studijas, savo kvalifikaciją vėliau tobulino užsienyje. 1987 metais Zagrebe įkūrė savo studiją „Studio International“, kurios veikla yra vizualinė komunikacija, produktų dizainas ir medijos.

Paroda veiks iki 2017 m. liepos 29 d.

Maloniai kviečiame!
Organizatoriai,
8(41) 200 643


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau