Laiptų galerijoje rugsėjo 6 d. 18 val. atidaroma Bonaventūros Šalčio tapybos paroda „Eidas“ (iš graikų k. – „vaizdas, forma,esmė“)

Bonaventūras Šaltis

Gimė 1949 m. Kelmės rajone, 1972 m. baigė Šiaulių universiteto Dailės fakultetą. B. Šaltis – beveik 40 mt metų – ŠU Menų fakulteto piešimo katedros dėstytojas, docentas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nuo 1973 m. dalyvauja įvairiose parodose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Švedijoje, Olandijoje. Jo tapybos darbų yra įsigiję privatūs kolekcininkai iš Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Švedijos, Olandijos, Kanados, JAV, Australijos.

Tapytojas žinomas kaip portretų, miniatiūrų, švelnių peizažų, natiurmortų, abstrakcijų autorius. Jo tapymo maniera preciziška, kūriniams būdingas dekoratyvumas. B. Šalčio drobėse poetizuojamas gamtos grožis, akimirkos įspūdis, brėžiamos žmogaus gyvenimo ir gamtos pasaulio paralelės, taip pat atskleidžiama kasdienių daiktų estetika. Dailininkas daug dėmesio skiria piešiniui, natūros studijoms.

B. Šaltis atsakingai žiūri į savo pašaukimą: „Nedarau blogiau, negu moku. Dvasinis, ikonografinis bei intelektualinis mano kūrybos pamatas – savosios prigimties pažinimas, visumos ir dalies harmonija.“ Todėl jo tapysena kruopšti, o įtaigumas yra vienas iš kertinių kūrinių bruožų.

Iš Bonaventūro Šalčio pasisakymų:

Sintetika ir modifikacija būtų galima žaisti, nebent turint dešimt gyvenimų. Aš — už fundamentalius dalykus. Ir meilėje, ir santykiuose su žmonėmis“.

Nuolatinis ėjimas, ieškojimas ir atradimai — vienas iš Jūsų kūrybos apibūdinimų. Vis dar ieškote?

Dailėje — visą laiką. Forma, plastika pagaliau jau yra išaiškėjusi. Ką bedaryčiau, man rūpi sutvarkymas. Skuboti dalykai nueina į lėkštumą.

O portretai?

Portretas yra laikomas kapitaliausiu, sudėtingiausiu tapybos žanro momentu. Su žmogumi visada įdomu. Bendrauti, matyti. Sukurti. Vyksta dvikova su žmogumi. Išorinį panašumą atkartoti nebėra problemų, bet rašyti novelę apie žmogų…

Paroda veiks iki rugsėjo 27 d.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau