Latvijos menininkų paroda

Šių metų lapkričio 16 d. (penktadienį) 18 valandą „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Talsu (Latvija) menininkų grupės (Talsu Krūmu mākslas grupa) kūrybos darbų paroda, skirta Latvijos Nepriklausomybės dienai.

Talsu miesto menininkų grupė buvo įkurta 1984 m. gegužės 1 d., kai sovietinėje Latvijoje buvo švenčiama pasaulinė darbininkų solidarumo diena; jauni menininkai nusprendė išeiti už miesto ribų ir tapyti gamtoje. Jau nuo 1980 metų jaunieji kūrėjai kartu su kolegomis iš Rygos organizavo netradicinius sovietmečiui projektus: „Potvynis Talsu“ (1987), „Katilo menas“ (1991), „Štai kaip aš galiu tai padaryti “ (1992). Tuo metu grupė ir pasivadino „Talsu krūmu makslas grupa“, o 1994 m. surengė parodą „Gamtos menui 10 metų“, su kuria iškeliavo į Vakarų Europą.

Menininkai nuolat rengia parodas Talsu krašto muziejuje, Rygos parodų salėse, Švedijoje, Olandijoje, Estijoje, Danijoje, Čekijoje, Belgijoje; jų meninė ir visuomeninė veikla yra viena svarbiausių už sostinės Rygos ribų; Talsu menininkai yra nuolatiniai Lietuvos dailininkų sąjungos rengiamų plenerų dalyviai.

Grupės narys, vienas žymiausių Latvijos akmens skulptorių, Ojars Feldbergs įkūrė pirmą privatų meno muziejų Sabilės mieste – Pedvalės muziejų po atviru dangumi, tapusiu svarbiu meno centru ne tik regione, bet ir už jo ribų.

Šiaulių „Laiptų galerijoje“ savo naujausią kūrybą pristato aštuoni Talsu menininkų grupės nariai: Andris Biezbardis, Laura Feldberga, Gunta Kalsere, Guna Millersone, Zigurds Polikovs, Modris Sapuns, Andris Vitols, Armands Zefelds. Parodoje – stilių įvairovė: nuo ryškaus abstraktaus ekspresionizmo iki konceptualaus realizmo, darbai ekspresyvūs, bet tuo pačiu ir paprasti.

Minint Nepriklausomybės dieną, svarbus renginio akcentas – performansas – akmens sodinimo akcija „Laiptų galerijos“ sode. Performanso tikslas – Baltų vienybės idėja. Dalyviai – latvių menininkai, galerijos lankytojai, vadovaujami skulptoriaus ir akmenų plantacijos autoriaus O. Feldbergo, atliks akmens sėklos sodinimo aktą. Dvasinio ritualo metu kiekvienas patiki akmeniui savo norą, sielos laišką – įžiebia viltį ir tikėjimą.
Latvių menininkas Ojars Feldbergs panašias akcijas jau vykdė ne tik Latvijoje, bet ir Egipte, Argentinoje, Švedijoje, Portugalijoje, Negyvojoje jūroje Izraelyje, Vietname, Venecijoje, Norvegijoje.

Projekto kuratorė: Guna Millersone

Projekto remėjas Latvijos kultūros fondas, SIA „Rauda“ ir Talsi regioninis muziejus.

Paroda veiks iki gruodžio 6 dienos.

Keli autorių darbai (iš kairės į dešinę): Guna Millersone „Audringa vasara“, Andris Vītols „Miestas Sabile“, Gunta Kalsere „Žalias namas“, Laura Feldberga „Vienaakės katės portretas“, Zigurds Poļikovs „Lietus mieste“.

Akimirkos iš Talsu menininkų grupės kūrybos darbų parodos atidarymo metu atlikto performanso – akmens sėklos sodinimo akto.

Akimirkos iš Talsu menininkų grupės kūrybos darbų parodos atidarymo.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau