„Dingęs pamarys“

Šių metų gegužės 7 d. (antradienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Lino Julijono Jankaus (Klaipėda) kūrybos darbų paroda „Dingęs pamarys“.

Linas Julijonas Jankus – tapytojas, profesorius, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Dailės katedros vedėjas, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos narys, Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos skyriaus pirmininkas.

Linas J. Jankus (g. 1946 m. Priekulėje, Klaipėdos rajone) – net ketvirtos kartos inteligentas: tėvas, itin charizmatiška asmenybė, buvo baigęs kariūnų mokyklą, vėliau Šiaulių mokytojų seminariją, dirbo mokytoju. Mama- kilusi iš inteligentiškos šeimos, baigė medicinos studijas. Piešti Linas J. Jankus pradėjo dar vaikystėje, tik pirmieji bandymai buvo kitokie: sena vokietė mokė lankstinių ir karpinių, o iš tėvo atvežtų filmukų gimė pirmieji laivų piešiniai. Neišdildomus įspūdžius būsimam menininkui paliko ir šeimos namuose besilankantys dailininkai -Jonas Surkevičius, Jonas Jankus, Antanas Žmuidzinavičius. 1964 m. jis įstojo į Dailės institutą, jo mokytojais buvo dailininkai Jonas Švažas ir Algirdas Petrulis. Po studijų Linas J. Jankus liko gyventi Vilniuje, aktyviai kūrė, pradėjo rengti personalines parodas, daug dėmesio skyrė pedagoginiam darbui – dirbo Vilniaus universitete, Gedimino techniko universitete. Tačiau laikui bėgant aktyvus sostinės gyvenimas autoriui pabodo, ir 1999 m. jis su šeima grįžo į pamarį ir apsigyveno Pjaulų šimtamečiame mokyklos pastate, kur kažkada mokytojavo dailininko tėvas.

Tapytojo ir didelio savo krašto patrioto darbuose dominuoja gimti kraštovaizdžiai. Linas Julijonas Jankus teigia: „Matyt, gyvenimo vieta ir vaikystėje patirti įspūdžiai giliai įsirėžia į žmogaus sąmonę. Nuo savo tėvo Stasio Jankaus pečių aš išvydau Drevernos prieplauką, pilną burinių valčių, Rusnę, Mingę, Kintus, Juodkratę ir Rambyną. Visa tai tapo mano sukūrimo objektu“.

Linas Julijonas Jankus sukūrė daugiau nei 1200 tapybos darbų, kurie eksponuojami Lietuvos ir Rusijos muziejuose, jų yra privačiose kolekcijose Lietuvoje, JAV, Izraelyje, Vokietijoje, Danijoje, Islandijoje, Prancūzijoje ir kitose pasaulio šalyse.

Šią parodą „Dingęs pamarys“ autorius skiria savo draugo, dailininko Eduardo Juchnevičiaus, atminimui.

Keletas autoriaus darbų.

Akimirkos iš parodos atidarymo.

Paroda veiks iki gegužės 23 dienos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau