„Mėlyna agava ir kt.“

Šių metų spalio 9 d. (penktadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Gintaro Palemono Janonio tapybos paroda „Mėlyna agava ir kt.“.

Gintaras Palemonas Janonis (g. 1962 m.) – lietuvių tapybos klasikas, restauratorius, Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedros vedėjas. Nuo 1986 m. surengė per trisdešimt personalinių tapybos parodų, jo kūrinių yra Lietuvos ir Europos muziejų rinkiniuose, privačiose kolekcijose, o daugiausia darbų yra iškeliavę į Vokietiją. Menininko mokytojai – Vincas Kisarauskas, Antanas Gudaitis, Augustinas Savickas ir kt.
G. P. Janonis – atsakingas ir ambicingas pedagogas, kuriam svarbu, kad jo studentai nežiūrėtų pro pirštus į kūrybą, o visada jaustųsi atsakingi už tai, ką kuria. Jis džiaugiasi, kad šiandien akademijoje yra daugiau studentų negu tuomet, kai pats mokėsi. „Man patinka, kad dailės studijas pasirinkęs jaunimas yra įvairiapusiškas. Vieniems rūpi naujovės, modernios idėjos, kiti interpretuoja klasiką. Yra labai darbščių menui pasiaukojusių studentų, yra ir kitokių. Kas per darbą, kas per talentą skinasi kelią į žmones. Taip buvo visada“,- sako autorius.

Dailininkas domisi Viduržemio jūros šalių klasikiniais stiliais, antika, čia jis semiasi idėjų. Su žmona menotyrininke Rūta Janoniene beveik kasmet apsilanko šiose šalyse, ypač jo mėgstamas miestas Neapolis, kuriame, pasak jo, tiek daug autentiško meno ir gyvenimo laisvės su širdžiai miela netvarka. Tie motyvai randa atgarsį ir jo drobėse, persunktose atviru hedonizmu su trykštančia ryškių spalvų atgaiva. Gintaras Palemonas – spalvų ir jų derinių meistras. Jam labiausiai patinka ryškios spalvos: geltona, raudona, oranžinė, o svarbiausia – mėlyna. Galbūt todėl, organizatorių manymu, G. P. Janonio paroda „Laiptų galerijoje“ vadinasi „Mėlyna agava ir kt.“… Pats autorius apie parodą sako: „Tapyba šį kartą – tai pasivaikščiojimas po malonias vietas, kai prisiminimuose atspalviai svarbesni už pagrindines spalvas. Atminties šydas ne visada būna pilkas, laikas dažnai išsklaido rūką. Galima pasakyti, kad nėra jokio objektyvaus pagrindo, kuriuo galima įvertinti savo paklydimus, todėl į šiuos klausimus tiksliau atsako mitas.“ „Mėlyna agava ir kt.“ – trečioji tapytojo paroda „Laiptų galerijoje“.

Šiaulių televizijos reportažas

Paroda veiks iki spalio 28 d.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau