„Pavasaris rudenį“

2016 metų kovo 31 d. (ketvirtadienį) 18 valandą „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Loretos ir Ričardo Zdanavičių tapybos paroda „Pavasaris rudenį“. Parodos atidaryme pasirodys World Music grupė „Laiminguo“ (Dorotė Zdanavičiūtė, Agota Zdanavičiūtė ir Rytis Girskas).

Personalinę savo kūrybos parodą „Laiptų galerijoje“ autoriai rengia pirmą kartą, nors susipažinti su menininkais miesto meno mylėtojai galėjo 2015 metų plenere „Šiaulių Monmartro Respublika.“ Parodoje pristatoma R. Zdanavičiaus tapyba ant popieriaus ir L. Zdanavičienės aliejinė tapyba ant drobės.

Menotyrininkė ir fotografė Malvina Jelinskaitė pavadino autorius „Du pakeleivingi pavasario rudenį““, iš ko ir gimė parodos „Laiptų galerijoje“ pavadinimas „Pavasaris rudenį“.
Menotyrininkė parodoje išskyrė du darbus – Ričardo Zdanavičiaus „Mauduolės“ ir Loretos Zdanavičienės „Ruduo“, kurių kiekvienas atspindi autorių savitumą, o kartu paimti sudaro tarpusavyje derančią jungtį. Anot menotyrininkės, „R. Zdanavičius kviečia akistaton, kviečia pasišnekučiuoti, pasidalinti išgyvenimu nelyg audroje po lietaus nuščiuvus. Archaiškas vandens apeigų ir apsiplovimo motyvas sustiprina santykį tarp savęs ir kito, tarp tavęs ir manęs“. Loretos Zdanavičienės spalvos ryškios, tiesiog švyti, ypač geltona. „Jos mane masina. Be švytėjimo dar matau dažus, liečiu gruoblėtus potėpius. Paveikslas tapytas, pertapytas„, sako M. Jelinskaitė. „Sudėjus abiejų paveikslų pavadinimus, gavosi „Mauduolės ruduo“. Tai tarsi dar viena istorija, dar vienas pasakojimas, dar viena galimybė pagauti savo įkvėpimą, įamžinti savo tiesą“.

Apie autorius.
Loreta Zdanavičienė gimė 1962 m. Tauragėje. 1988 m. baigė Vilniaus dailės akademiją (tuometinį Dailės institutą) braižybos ir vaizduojamosios dailės specialybę. Parodose dalyvauja nuo 1990 metų: surengė 11 personalinių ir dalyvavo daugiau nei 70 grupinių parodų, autorės darbų yra privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje. Šiuo metu menininkė gyvena ir kuria Vilniuje, dirba Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykloje.
Tapytojas – restauratorius Ričardas Zdanavičius gimė 1956 m. Vilniuje, baigė Vilniaus dailės akademijos vaizduojamosios dailės specialybę. Nuo 1988 m. dalyvauja parodose ir meniniuose projektuose (Menas netikėtose erdvėse, „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ ir kt.). Surengė 18 personalinių, dalyvavo daugiau nei 70 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje.

Paroda veiks iki balandžio 20 dienos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau