Pokario metų scenografijų ir aktorių portretų paroda

2013 m. sausio 8 d. (antradienį) 18 valandą „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma teatro scenografijų bei žymiausių Lietuvos operos solistų ir teatro aktorių portretų paroda (dovana Šiaulių miestui iš E. Armoškos kolekcijos).

Sausio 6-oji katalikiškame pasaulyje – Trys karaliai. Nuo seno po kaimus ir miestus vaikščiojo persirengėliai Kasparas, Melchioras ir Baltazaras, sveikindami su Naujais metais, linkėdami geros kloties ir dalindami dovanas.

Ši paroda – taip pat dovana: Lietuvos kolekcininkų sąjungos prezidentas, Šiaulių miesto garbės pilietis Edmundas Armoška perduoda scenografijų ir aktorių portretų kolekciją gimtajam miestui. Kolekcijoje 41 paveikslas: pokario metų menininkų Leono Katino, Mykolo Labucko, Lazerio Chano kūriniai, o pagrindas (28 darbai) priklauso garsiam scenografui, M. Dobužinskio mokiniui Nikalojui Zelinskiui (1918 – 1998). Ypač ryškūs ir lietuviškojo teatro scenografijos istorijoje vertingi šio autoriaus nutapyti aktoriaus, Lietuvos scenos grando Petro Kubertavičiaus portretai Šarūno ir Hamleto vaidmenyse. Vertingos ir Leono Katino scenografijos K. Binkio pjesei „Atžalynas“.

Miestelėnai visą sausio mėnesį galės apžiūrėti scenografijos ir portretų parodą „Laiptų galerijoje“, vėliau paroda keliaus į Šiaulių dramos teatrą ir galiausiai pasiliks „Aušros“ muziejuje.

Akimirkos iš parodos atidarymo.

Paroda veiks iki sausio 30 dienos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau