Remigijaus Venckaus fotografijų paroda „Trans-Kaimas-LT“

2017 m. gegužės 12 d. (penktadienį) „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) 16:30 val. vyks Remigijaus Venckaus paskaita „Eksperimentinė fotografija“; po paskaitos – 18 val. – atidaroma Remigijaus Venckaus fotografijų paroda „Trans-Kaimas-LT“.

Doc. dr. Remigijus Venckus yra žinomas ne tik medijų kultūros ir meno tyrinėjimų srityje, bet ir aktyviai kuriantis eksperimentinį fotografijų meną. Į „Laiptų galeriją“ menininkas atvyks ir kaip autorinės paskaitos lektorius, ir kaip parodos autorius.

Apie paskaitą:
Gausiai fotografijomis iliustruotoje autorinėje paskaitoje apie eksperimentinę fotografiją menininkas R.Venckus supažindina su fotografijos kūrybos kryptimi, paaiškina kodėl, kaip ir ką kuria, apibrėžia, ką jo drąsūs fotografijos ir kompiuterinės technikos eksperimentai turi bendro su kalbos vartojimu ir jos suvokimu, kokios vyrauja šiuolaikinės eksperimentinės fotografijos tendencijos.Dalindamasis patirtimi doc. dr. R. Venckus nuolatos tiria medijas, revizuoja fotografijos, eksperimentinių videofilmų, literatūros ir kalbos ribas. Jis tarytum vykdo permanentinį kalbos išradimą. Autorinėje paskaitoje pristatoma ir aktų kūrybos sritis. Fotografuodamas doc. dr. R. Venckus tyrinėja vyro kūno seksualumo ribas, todėl susirinkusiuosius jis supažindins su penkerius metus kuriamu ciklu „Aš esu Kitas“. Šiame cikle autorius dažniausiai suformuoja savitas vaizdines nuorodas į Biblijos siužetus. Paskaita skirta visiems, besidomintiems šiuolaikine audiovizualine kultūra, kuriantiems fotografijos meną, užsiimantiems meno ir kultūros tyrimais, kuruojantiems fotografijos renginius kultūros darbuotojams, meno kūrėjams, kolekcionieriams ir rėmėjams, eksperimentuojančiam jaunimui, dėstantiems apie audiovizualinę kultūrą.
Paskaitos pradžia – gegužės 12 d., 16.30 „Laiptų galerijoje“

Apie parodą:
Pasak autoriaus Remigijaus Venckaus, kasdienėje veikloje, naudojant šiuolaikines komunikacijos technologijos, neretai susidaro įspūdis, jog būtent technologijos atveria visuomenei akis ir parodo gerokai platesnį pasaulį nei jame dalyvaujame kiekvieną dieną. Jos signalizuoja mums, kai susiduriame su kultūros įvairove ir iš jos kylančiais iššūkiais bei pademonstruoja mūsų pačių mąstymo ribas. Kultūros įvairovė atrodo tiek pat grėsminga, kiek ir veikianti labai žaismingai. Galiausiai ji mus paverčia šio žaidimo dalyviais. Iš įvairovės kylantys iššūkiai mums ir mūsų įprastai aplinkai vienodai adresuoja greitėjančios globalizacijos, kaip ir lėtėjančios lokalizacijos užduotis.
Galbūt mums per dažnai tenka jausti save lokaliu ir suprasti savo lokalumą? Galbūt ši jausena nėra labai negatyvi patirtis? Tačiau pasak R.Venckaus, jis neretai darantis išvadą, kad likti lokaliu savo mąstymu, neregėti savojo lokalumo globaliajame pasaulyje yra pakankamai pavojinga. Iš šios neregystės gimsta klaidingi kultūros naratyvai, mitai, į kuriuos įtikime ir kurių nenorime išsklaidyti.
Deja, pereinamosios kategorijos iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta. Kaip kultūros užribiai jos egzistuoja dabartyje. Jos pulsuoja vienodai reikšmingomis įtampomis. Pereinamosios kategorijos žymi nuolatinę teritorijų perženklinimo būtinybę ir mūsų kintančią vietą šalia jų arba jose. Todėl žodžių junginiai, prasidedantys trans… mus verčia gyventi šalia tranzito, atlikti transakciją, patirti transhumanizmo idėjų poveikį ir net kirsti gatvę, kuria žingsniuoja transseksualas. Visi šitie trans… mus glumina. Juk beveik nieko nežinome apie transhumanizmą arba transseksualus. Pastarieji asocijuojasi ne tik su nepriimtinu kitoniškumu, bet ir su iškrypimu. Dėl mažai argumentuotų arba iš viso nepasvertų asociacijų gimsta paradoksalūs nesusipratimai, skirtingi kultūros pasakojimų skaitymai. Todėl mano, kaip medijų menininko ir kultūros tyrinėtojo pagrindinė užduotis yra patikrinti bei ironiškai apmąstyti vyraujantį super-lokalų-primytivumą arba „lietuvišką kaimą”, tarpstantį mūsų viduje.
Parodos „TRANS-KAIMAS-LT“ pristatymas gegužės 12 d. 18 val. „Laiptų galerijoje“. Ją bus galima apžiūrėti iki birželio 1 d.

Apie autorių:
Doc. dr. Remigijus Venckus (g. 1981) yra medijų kultūros tyrinėtojas ir medijų menininkas. 2014 m. Vilniaus dailės akademijoje ir Lietuvos kultūros tyrimų institute apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją. Šiuo metu dr. Remigijus Venckus vadovauja Kazimiero Simonavičiaus universiteto Kūrybos visuomenės ir ekonomikos institutui bei dirba Vytauto Didžiojo universitete dirba docento pareigose. Dažniausiai dėsto fotografijos ir videomeno studijų dalykus, kuria eksperimentinę fotografiją, Lietuvos ir užsienio organizacijose skaito autorines paskaitas apie vizualumą ir technologijomis grįstą kūrybą.
Doc. dr. R. Venckus surengė 30 parodų Lietuvoje ir 3 užsienyje. Paskelbė 41 mokslo straipsnį ir mokslo pranešimą. Publikavo daugiau nei 150 kritinių recenzijų apie meno kūrybą ir parodas. Kazimiero Simonavičiaus universitete skaito mados fotografijos kursą, o Vytauto Didžiojo universitete veda videomeno praktinius užsiėmimus.

Paroda veiks iki 2017 m. birželio 1 d.

Maloniai kviečiame!
Organizatoriai,
8(41) 200 643


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau