Rimanto Tomo Buivydo piešinių parodos „Kalbančios rankos“ atidarymas

2023 m. LIEPOS 11 d., ANTRADIENĮ, 18.00 val.
Rimanto Tomo Buivydo piešinių paroda „Kalbančios rankos“

Šiaulių kamerinėje koncertų salėje „Polifonija“, Aušros al. 15
Rengėjai „Laiptų galerija“, parodą pristatys filosofas Jurgis Dieliautas

Įprasta sakyti, kad akys yra sielos veidrodis. Rimantas Tomas Buivydas mano, kad rankos apie mus gali pasakyti dar daugiau. „Mėgstu stebėti žmones. Kurį laiką gilinausi į veidus. Paskui atkreipiau dėmesį į rankas. Rankos gali daug pasakyti apie žmogų pagal pirštų formą ir dažniausiai pagal tai, kaip žmonės laiko rankas. Rankos dažnai iškalbingesnės už žodžius. Gestikuliuodami išsakome net ir tas emocijas, kurias norėtume nuslėpti, sustipriname kalbėjimo įtaigą. Tai, kaip mes ištiesiame ranką kitam, kaip ją paspaudžiame sveikindamiesi, irgi kalba apie mus. Rankos paėmimas, atrodo, įprastas gestas, bet kažkodėl būtent jis viską viduje sujudina,– taip apibūdina parodos idėją autorius. – Nestudijavau rankų kaip biologinio objekto, nesigilinau į dabar populiarius kūno kalbos aprašymus. Man svarbu mintis, žmogaus psichologinės, emocinės patirtys, jo išgyvenimų istorijos. Darbai sukurti nuo rudens, juos papildau abstrakčiais intarpais, kad susijungtų į vientisą pasakojimą.“

Kviečiame pamatyti parodą, susitikti su autoriumi, mąstyti ir diskutuoti.
Kur ateiti? „Polifonijos“ salė, Aušros al. 15, Šiauliai.
Kada? Liepos 11 d., antradienį, 18 val.
Renginys nemokamas.
Tel. pasiteirauti 8 41 200 642

Piešiniai parduodami, vieno kūrinio kaina 120 €

Maloniai kviečiame!

___________________________________________________________________________________________________________

Apie autorių:

Rimantas Tomas Buivydas (g. 1939 m.) – Lietuvos grafikas. Baigęs Lietuvos dailės institutą mokytojavo Šiauliuose, dirbo Šiaulių pedagoginio instituto dėstytoju, Šiaulių universiteto Piešimo katedros docentu, dėstė grafiką ir tapybą, vadovavo kūrybiniams studentų plenerams, diplominiams darbams.

Nuo 1963 m. dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. Pagal specialybę grafikas, tačiau nuolat ieško naujų saviraiškos būdų. Įvairiomis technikomis (linoraižinys, akvarelė, tempera, pastelė) kūrė peizažus, portretus, figūrines kompozicijas, ekslibrisus. Pastaruoju metu labiau žinomas kaip skaitmeninės grafikos kūrėjas. Nuo praėjusių metų rudens atėjo noras grįžti prie esmės – piešinio. „Iš dalies tai noras parodyti jauniems žmonėms, kaip svarbu mokėti piešimo pagrindus, kiek daug galima išsakyti linijomis, taškais, dėmėmis. Antra, pačiam svarbu atsinaujinti. Privalau nuolat ieškoti, keistis. Sustingimas – menininko dvasinė mirtis“, – sako R. T. Buivydas.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau