Rugpjūčio 21 d. 18 val. “Laiptų galerijoje” atidaroma Gregory Fridbergo (Izraelis) fotografijų ir tapybos darbų paroda „Lietuva – mano pirmoji Meilė, Izraelis – mano Gyvenimas“.

Gregory Fridbergas Kaune pradėjo savo kūrybinį kelią. Lietuvoje jis praleido savo jaunystę, įgijo išsilavinimą ir tapo diplomuotu fotografu. 1962–1965 metais Vilniuje studijavo fotografijos meną ir įgijo profesionalaus fotografo diplomą. Dirbo M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, vadovavo Kauno politechnikumo fotografijos laboratorijai. 1979 m. Gregory su šeima emigravo į Izraelį. Atvykęs į Izraelį dirbo laikraščiuose „Maariv“ ir „Davar“, Tel Avivo dailininkų sąjungoje, seniausiame Izraelio muziejuje „Mishken le imunut“, savo žinias ir patirtį perteikė jaunimui. Izraelis, kaip pats teigia, jam tapo derlinga kūrybai žeme. Šiuo metu G. Fridbergas rengia įvairias parodas ir renginius. Fotomenininkas palaiko glaudžius ryšius su Lietuvos kūrėjais, jo iniciatyva Izraelyje buvo pristatyti ir Lietuvių menininkų darbai.

Gregory Fridberg eksponuojamose parodose tarp įvairiais laikotarpiais užfiksuotų bičiulių ir artimiausių žmonių gyvenimo akimirkų yra ir labai svarbių Lietuvos istorijai momentų. Gregory teigimu, šeima ir tėvynė yra patys brangiausi, kertiniai žmogaus gyvenimo pamatai. Degantys nepriklausomybės laužai, Romo Kalantos medis Kaune, Baltijos kelias, lietuviškus peizažus keičiantys Izraelio miestų vaizdai, kiekviena šio menininko nuotrauka – tai istorinis prisiminimas.

Pasak Gregory Fridbergo, „Lietuvą palikau su jos nuostabia gamta, palikau ir savo ištikimus draugus, kurių negali pakeisti niekas kitas.“ Atvykęs į Izraelį, menininkas buvo apstulbintas ir sužavėtas europietiškoms akims neįprastomis spalvomis, ryškiais tonais, akinama šviesa. Tačiau po pirmo įspūdžio apėmė jausmas, kad be galo trūksta žalios miškų ramybės ir pastelinio dangaus, nesibaigiančių upių juostų ir ežerų platybės – trūksta Lietuvos. Vidinis konfliktas išsisprendė – laikui bėgant fotografas pamilo ir kitą gamtą, ir kitą jūrą. G.Fridberg peizažuose kartais vyrauja ryškios, karštos kaip Izraelio saulė spalvos, o kartais jie visai ramūs ir melancholiški kaip Lietuvos siela.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau