„Sala Japonija“

Šių metų gegužės 20 d. (penktadienį) 18 valandą „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) įvyks Jono Nekrašiaus fotografijų parodos – akcijos „Sala Japonija“ pristatymas.

Galvojame, kad sunku būtų surasti žmogų, kuris nebūtų girdėjęs istorijos, tapusios legenda, apie 1000 origami gervių. Šią seną japonų legendą išpopuliarino Sadako Sasaki – mergaitė, gyvenusi Hirosimoje. Sadako, paveikta amerikiečių atominės bombos radiacijos, vos dvylikos metų susirgo leukemija, ir legenda apie 1000 išlankstytų gervelių jai suteikė vilties išgyventi. Bet… nors Sadako iš paskutiniųjų jėgų lankstė gerveles, tačiau savo mirties dieną jų tebuvo kiek daugiau nei 600… Mergaitės klasės draugai išlankstė likusias 365 gerveles ir palaidojo kartu su Sadako Sasaki visas 1000 gervelių. Buvo pasirūpinta, kad Hirosimoje būtų pastatytas paminklas iš visų jėgų už gyvenimą kovojusiai mergaitei.

Popierinė gervelė tapo taikos ir vilties simboliu. Fotografijų parodos „Sala Japonija“ metu origami gervelės primins neseną Japonijos tragediją. Taip pat, akcijos metu aukosime nuo stichijos nukentėjusiems japonų vaikams, todėl nuoširdžiai tikime, kad neliksite abejingi. Parodos atidarymo metu koncertuos Šiaulių 2-osios muzikos mokyklos smuikininkai, akcijoje dalyvaus studija „Svajokliai“.

Paroda „Sala Japonija“ veiks iki birželio 8 dienos.

Asmeninio archyvo filmukas.

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 50 41 45.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau